Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. septembra 2023

Šeliga vyzýva niektoré strany na vylúčenie spolupráce s Hlasom-SD, ktorý vraj doteraz vždy podržal Fica (video)Člen predsedníctva Demokratov Juraj Šeliga nerozumie, prečo hnutie Progresívne ...Zdieľať
seliga 676x363 21.9.2023 (SITA.sk) - Člen predsedníctva Demokratov Juraj Šeliga nerozumie, prečo hnutie Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a strana Sloboda a Solidarita doposiaľ nevylúčili stranu Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) z povolebnej spolupráce.

Výzva k mobilizácii voličov


Tú Demokrati už v minulosti jasne vylúčili a vyzvali k tomu aj spomínané politické subjekty. Výzva putovala aj k spoločnej mobilizácii milióna nerozhodnutých voličov. Šeliga tvrdí, že nie sú naivní, pretože podľa Demokratov sa Hlas-SD bude chcieť spojiť so stranou Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


„Hlas-SD doteraz vždy podržal Smer-SD. My nechceme klamať ľudí, práve naopak, pre nás je toto jeden z mobilizačných momentov. Ak má mať Slovensko nádej na novú dobrú demokratickú vládu, tak je to bez Hlasu-SD. Dá sa to, keď ľudia dajú hlas demokratickým stranám," povedal Šeliga na dnešnej tlačovej besede.

Falošné nádeje


Volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská odkázala voličom Hlasu-SD, ktorí tvrdia, že strana im dáva nádej, že ide len o falošnú nádej a dilemy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Už veľakrát v minulosti národom, nielen Slovákom, ublížilo, keď verili vo falošné nádeje, falošným poslom a falošným dilemám. Tieto dilemy nie sú náhodou predstierané, sú tu preto, aby zastreli to, medzi čím sa reálne rozhodujeme," uviedla Letanovská.

Podľa nej voliči vnímajú Pellegriniho Hlas-SD ako politický subjekt s ľudskou tvárou a slušnejšiu, lepšiu a novšiu alternatívu Smeru-SD.

„Mám dosť rokov na to, aby som veľmi citlivo vnímala signály o ľudskej tvári neľudského režimu," dodala.


Zdroj: SITA.sk - Šeliga vyzýva niektoré strany na vylúčenie spolupráce s Hlasom-SD, ktorý vraj doteraz vždy podržal Fica (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokurátorka žaluje Puškára v prípade vraždy Daniela Tupého, útočníkov však mohlo byť viac
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská protivzdušná obrana má za sebou úspešné ráno, zostrelila takmer všetky ruské rakety