Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. januára 2009

Senegalský Dakar banuje za DakaromV senegalskom Lac Rose, tradičnom cieľovom meste Rely Dakar, vládne smútok a sklamanie. Tento rok bolo svetovo najnebezpečnejšie a najťažšie púštne dobrodružstvo, ktoré sa do vlaňajška konalo ...Zdieľať
LAC ROSE 13. januára (WEBNOVINY) - V senegalskom Lac Rose, tradičnom cieľovom meste Rely Dakar, vládne smútok a sklamanie. Tento rok bolo svetovo najnebezpečnejšie a najťažšie púštne dobrodružstvo, ktoré sa do vlaňajška konalo pravidelne od roku 1980, preložené do Južnej Ameriky.


Teroristické útoky v Mauretánii ohrozovali bezpečnosť podujatia natoľko, že pred rokom musela byť zrušená. Pre obyvateľov Dakaru, ako aj pre turistický ruch regiónu je to obrovská ekonomická strata. Stovky pretekárov a sprievodného personálu, ktorý potreboval ubytovanie a ďalšie služby, zvyšovali zisky miestnych podnikateľov 10 až 15-krát oproti štandardným mesiacom. V konečnom dôsledku pociťuje stratu púštnej rely nielen región, ale aj celý Senegal.

"Rely bola najväčšou propagáciou Senegalu po celom svete. Ľudia vedeli o Dakare," myslí si El Hadj Malick Mbaye, šéf Národného úradu pre turistiku. Napriek smútku nezostal Lac Rose ani v tomto roku bez motoristického športu. Počas minulého víkendu tam finišovala nová súťaž Africa Race, ktorú vymyslel a zorganizoval Hubert Auriol, trojnásobný víťaz Dakaru. U senegalských médií ani divákov sa však nestretla s veľkým úspechom.

SITA, AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demitra čelí kritike trénera
<< predchádzajúci článok
Kaká v AC chce Beckhama viac ako len 2 mesiace