Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2019

Separatisti zadržiavajú v Donbase 244 UkrajincovCelkovo 244 Ukrajincov je nezákonne zbavených slobody na území v Donbase, ktoré je mimo kontroly ukrajinskej vlády. Informoval o tom v piatok portál Novosti Donbassa s odvolaním sa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kyjev 8. novembra (TASR) - Celkovo 244 Ukrajincov je nezákonne zbavených slobody na území v Donbase, ktoré je mimo kontroly ukrajinskej vlády. Informoval o tom v piatok portál Novosti Donbassa s odvolaním sa na údaje, ktoré si vyžiadal od Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU).


Podľa portálu SBU ešte 24. októbra informovala o 245 ľuďoch zadržiavaných vo väzniciach v okupovaných oblastiach východnej Ukrajiny, zatiaľ čo o týždeň skôr uvádzala počet 240.

SBU vysvetlila, že informácie o počte väzňov sa aktualizujú na základe prichádzajúcich údajov.

Portál Novosti Donbassa pripomenul, že po stretnutí trojstrannej kontaktnej skupiny 29. októbra predstaviteľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Martin Sajdik oznámil prípravu veľkej výmeny zajatcov.

Výmena zadržiavaných osôb spolu s otázkami stiahnutia vojsk a usporiadaním miestnych volieb na území proruských separatistov v Donbase bude predmetom diskusie lídrov normandskej štvorky (Ukrajina, Rusko, Nemecko, Francúzsko).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČAPUTOVÁ VRÁTILA ZÁKONY O VEREJNOM OBSTARÁVANÍ A O NÁHRADNOM VÝŽIVNOM
<< predchádzajúci článok
REZORT SPRAVODLIVOSTI:V súvislosti s Istanbulským dohovorom sme konali

Separatisti zadržiavajú v Donbase 244 Ukrajincov - diskusné fórum čitateľov