06. decembra 2015

Séria Hamšíka a Neapola je už minulosťou, pokorila ho Bologna

Hráč Bologne Mattia Destro oslavuje gól do brány SSC Neapol v zápase 15. kola Serie A 6. decembra 2015 v Bologni. Foto: TASR/AP
Rím 6. decembra (TASR) - Osemnásťzápasová séria futbalistov SSC Neapol bez prehry vo všetkých súťažiach je minulosťou. V nedeľu padol SSC na pôde Bologne 2:3 v 15. kole Serie A, v drese hostí odohral celý zápas kapitán a slovenský reprezentačný špílmacher Marek Hamšík.

Neapol naposledy prehral 23. augusta so Sassuolom. Pred 15. kolom bol na čele tabuľky, prvýkrát po dlhých 25 rokoch. Keďže ale v sobotu Inter Miláno doma zdolal FC Janov 1:0, dostal sa opäť na post lídra. Zatiaľ druhý Neapol ešte môže preskočiť aj ACF Fiorentina, ktorá od 15.00 SEČ hostí Udinese.

Druhú ligovú prehru v sezóne pre Neapol zariadil dvoma gólmi Mattia Destro. Domáci viedli 3:0, ale záver nezvládli a dvakrát inkasovali. Najprv v 87. minúte znížil argentínsky útočník Gonzalo Higuain a o tri minúty rovnaký hráč strelil aj kontaktný gól, keď mu prihral Hamšík. Finiš hostí však už prišiel neskoro.

Hráč Luca Rossettini (vľavo) oslavuje svoj gól do brány SSC Neapolu so spoluhráčmi Danielom Gastaldellom a Anthonym Mounierom (vpravo) v zápase Serie A 6. decembra 2015 v Bologni. Foto: TASR/AP