Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2023

Sestra Kim Čong-una odmieta ponuku Spojených štátov na dialóg, vyjadrila sa aj k špionážnemu satelituVplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una vo štvrtok odmietla výzvy Spojených štátov na návrat k diplomacii. Zároveň odsúdila kritiku nedávneho vypustenia ...Zdieľať
virus_outbreak_north_korea_62964 ca56a17120ad4e30ad1c540d1a6a5e5b 676x451 30.11.2023 (SITA.sk) - Vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una vo štvrtok odmietla výzvy Spojených štátov na návrat k diplomacii. Zároveň odsúdila kritiku nedávneho vypustenia severokórejského špionážneho satelitu a podotkla, že napriek zákazu Organizácie Spojených národov (OSN) pribudnú ďalšie takéto projekty.


„Severná Kórea sa bude aj naďalej snažiť rozvíjať všetko, čo patrí k jej suverénnym právam, a pokračovať vo výkone suverénnych práv, ktoré majú všetky členské štáty OSN, dôstojným spôsobom bez toho, aby boli obmedzované aj v budúcnosti,“ povedala Kim Jo-čong.

KĽDR zakazujú vypúšťanie satelitov rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, keďže je to vnímané ako krytie pre testy technológií rakiet dlhého doletu. Severná Kórea argumentuje, že má suverénne a legitímne práva na vysielanie satelitov na obežnú dráhu, aby mohla čeliť tomu, čo nazýva zintenzívňujúcimi sa vyhrážkami zo strany USA a spojencov.


Zdroj: SITA.sk - Sestra Kim Čong-una odmieta ponuku Spojených štátov na dialóg, vyjadrila sa aj k špionážnemu satelitu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pekár z PS sa z osobných dôvodov vzdal poslaneckého mandátu
<< predchádzajúci článok
Dvaja muži strieľali na autobusovej zastávke v Jeruzaleme, zabili najmenej troch ľudí (video)