24hod.sk    OH Peking 2008

16. augusta 2008

Sestry Serena a Venus Williamsové do finále štvorhry

Americké sestry Serena a Venus Williamsové osem rokov po svojom zisku zlata na OH v Sydney opäť majú šancu triumfovať vo štvorhre na olympijskom tenisovom turnaji. V sobotňajšom semifinále deblovej ...

PEKING 16. augusta (WEBNOVINY) - Americké sestry Serena a Venus Williamsové osem rokov po svojom zisku zlata na OH v Sydney opäť majú šancu triumfovať vo štvorhre na olympijskom tenisovom turnaji. V sobotňajšom semifinále deblovej súťaže na tvrdom povrchu DecoTurf II v areáli Olympic Green Tennis Center v Pekingu zvíťazili favorizované niekdajšie jednotky singlového renkingu WTA Tour nad ďalšou súrodeneckou dvojicou, Ukrajinkami Aľonou a Katerynou Bondarenkovými za 114 minút 4:6, 6:4, 6:1. V druhej časti povolili súperkám vyrovnať z 1:4 na 4:4, ale koncovku zvládli a v treťom sete okamžite prebrali réžiu (3:0, 4:1). Druhé nasadené si po zdolaní úradujúcich šampióniek z melbournských grandslamových Australian Open, v čínskej metropole šestiek "pavúka", zmerajú v nedeľňajšom finále sily s postupujúcimi zo zápasu Zi Jan, Jie Ženg (8-Čína) - Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (4-Šp.). V Aténach 2004 Williamsové v debli neobhajovali svoje sydneyské prvenstvo. Štvorhra žien - semifinále: Serena Williamsová, Venus Williamsová (2-USA) - Aľona Bondarenková, Kateryna Bondarenková (6-Ukr.) 4:6, 6:4, 6:1 za 114 minút Zostávajúci program: Zi Jan, Jie Ženg (8-Čína) - Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (4-Šp.) SITA