Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2013

Severná Kórea mobilizuje rakety, bude sa oslavovaťSeverná Kórea zmobilizovala rôzne typy rakiet v rámci príprav na veľké vojenské oslavy, ktoré sa uskutočnia neskôr v júli pri príležitosti 60. výročia konca kórejskej vojny. Satelitné ...Zdieľať
raketa korea SOUL 12. júla (WEBNOVINY) - Severná Kórea zmobilizovala rôzne typy rakiet v rámci príprav na veľké vojenské oslavy, ktoré sa uskutočnia neskôr v júli pri príležitosti 60. výročia konca kórejskej vojny.


Satelitné zábery tiež odhalili, že viac než 10 000 severokórejských vojakov už nacvičuje program na slávnosti, ktoré sa budú konať na letisku Mirim v blízkosti Pchjongjangu, informovala juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Tá citovala zdroje z juhokórejskej armády, podľa ktorej Sever inštaluje na mobilné odpaľovacie zariadenia rakety krátkeho a stredného doletu.

Vojenskí predstavitelia v Soule pritom pozorne sledujú, či bude Pchjongjang počas osláv prezentovať aj svoje najnovšie rakety schopné niesť jadrové hlavice, uvádza Jonhap.Vojenské prehliadky sú prípravami na výročie konca kórejskej vojny 27. júla, ktoré KĽDR oslavuje ako "Deň víťazstva". Obe Kórey sú technicky stále vo vojne, keďže kórejský konflikt z rokov 1950-1953 neukončila mierová dohoda.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V protismere sa na diaľnici rútil 200 kilometrov za hodinu
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy klesli, zlato zdraželo