Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

27. septembra 2023

Shakire hrozí v Španielsku druhý súdny proces za daňové podvody


Tagy: Shakira

Shakira tvrdí, že je nevinná. V rokoch 2012-14 mala podľa svojich slov daňovú povinnosť na Bahamách, nie v Španielsku. Vyhlásila tiež, že následne platila všetky dane i ostatné podlžnosti.Zdieľať
Shakire hrozí v Španielsku druhý súdny proces za daňové podvody

Prokuratúra v Španielsku podala druhú právnu žalobu na kolumbijskú speváčku Shakiru a obvinila ju z daňových podvodov vo výške takmer 6,7 milióna eur. 


Vyšetrovanie sa začalo už v júli v spojitosti s možnými podvodmi s daňou z príjmu a daňou z majetku v roku 2018.

Speváčka, vlastným menom Shakira Isabel Mebarak Ripollová, ešte nebola predvolaná na vypočutie, píše El Mundo.

Shakira (46) sa 20. novembra postaví pred súd za údajné podvody v hodnote 14,5 milióna eur v rokoch 2012-14. Prokuratúra pre speváčku v tejto kauze žiada osem rokov väzenia a pokutu vo výške takmer 24 miliónov eur, pripomína DPA.

Shakira tvrdí, že je nevinná. V rokoch 2012-14 mala podľa svojich slov daňovú povinnosť na Bahamách, nie v Španielsku. Vyhlásila tiež, že následne platila všetky dane i ostatné podlžnosti.

Španielska prokuratúra však uvádza, že Shakira mala bydlisko v Španielsku, a preto je povinná zdaniť všetky svoje celosvetové príjmy práve tam - bez ohľadu na to, kde ich zarobila. Namiesto zdanenia v Španielsku však speváčka - podľa súdu - svoje zárobky údajne presmerovala "spoločnostiam so sídlom v krajinách s nízkym zdanením a vysokou netransparentnosťou".

Shakira sa vlani rozišla s futbalistom Gerardom Piquém a zo španielska, kde spolu žili, sa aj so synmi presťahovala do Miami v americkom štáte Florida.

Tagy: Shakira
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Shakira má problémy s hlasivkami, zrušila všetky aktuálne termíny európskeho turné (14. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Na jarmoku v Martine nebudú chýbať ľudoví výrobcovia ani komedianti
<< predchádzajúci článok
Americkí televízni a filmoví scenáristi sa dohodli na ukončení štrajku