Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

SHMÚ budúci týždeň ukáže verejnosti svoje pracoviskáIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 14. marca (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí. Konať sa bude 22. a 23. marca. Organizuje ho pri príležitosti Svetového meteorologického dňa a Svetového dňa vody. Návštevníci budú môcť spoznať regionálne pracoviská ústavu i vybrané meteorologické stanice či observatóriá v Hurbanove a na Lomnickom štíte.


V piatok 22. marca od 9. do 16. h budú pre verejnosť otvorené regionálne pracoviská v Banskej Bystrici, Košiciach, Žiline a tiež Aerologické a radiačné centrum Poprad - Gánovce.

Pracovisko na bratislavskej Kolibe bude otvorené v sobotu 23. marca, a to od 10. do 15. h. V rovnakom čase bude môcť verejnosť navštíviť meteorologické stanice v Dudinciach, Liesku, na Štrbskom plese, v Telgárte, Tisinci, Trebišove - Milhostove a observatóriá v Hurbanove a na Lomnickom štíte. Otvorené budú tiež letiská Lučenec - Boľkovce, Kamenica nad Cirochou, Nitra - Janíkovce a Prievidza.

"V týchto dňoch bude mať verejnosť možnosť pozrieť si pracoviská SHMÚ na celom Slovensku vrátane ukážok a odborného výkladu so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu a monitorovanie kvality ovzdušia a vody," informujú meteorológovia na sociálnej sieti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predseda europarlamentu Tajani sa pozitívne vyjadril o Mussolinim
<< predchádzajúci článok
PODNIKATEĽA LADISLAVA B. ODSÚDILI NA PÄŤ ROKOV ODŇATIA SLOBODY

SHMÚ budúci týždeň ukáže verejnosti svoje pracoviská - diskusné fórum čitateľov