Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júna 2021

SHMÚ: Teplota sa vo štvrtok miestami vyšplhá až na 38 stupňov CelziaSHMÚ v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého až tretieho stupňa.Zdieľať
SHMÚ: Teplota sa vo štvrtok miestami vyšplhá až na 38 stupňov Celzia

Slovensko zaplaví vlna horúčav. Teploty sa vo štvrtok miestami v popoludňajších hodinách vyšplhajú až na 38 stupňov Celzia. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologicý ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého až tretieho stupňa. Časť krajiny zasiahnu aj búrky.


Pre Trenčiansky, Prešovský a Žilinský kraj platí výstraha prvého stupňa. Teploty sa tu môžu vyšplhať na 34 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," varujú meteorológovia.

O niečo vyššie sa vyšplhá teplota v Bratislavskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Tu platí výstraha druhého stupňa. SHMÚ očakáva, že teploty dosiahnu maximálne 37 stupňov Celzia.

V Košickom kraji SHMÚ očakáva teplotu do 38 stupňov Celzia. Ústav zdôraznil, že je zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj platí výstraha prvého stupňa pred búrkami, a to už od rána. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako môže strava založená na rastlinách pomôcť planéte?
<< predchádzajúci článok
Pre opravu diaľničného mosta sa smerom na Bratislavu vytvára kolóna

SHMÚ: Teplota sa vo štvrtok miestami vyšplhá až na 38 stupňov Celzia - diskusné fórum čitateľov