Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2012

Šialený vrah z Batmana zaryto mlčí, strčili ho do samotkyMuž podozrivý z masakry v kine v meste Aurora v Colorade predstúpi v pondelok na vypočutie pred súd. Dvadsaťštyriročný James Holmes odmietol komunikovať a môže trvať mesiace, kým sa presne ...Zdieľať
james holmes AURORA 23. júla (WEBNOVINY) - Muž podozrivý z masakry v kine v meste Aurora v Colorade predstúpi v pondelok na vypočutie pred súd.


Dvadsaťštyriročný James Holmes odmietol komunikovať a môže trvať mesiace, kým sa presne podarí objasniť jednu z najhorších masakier v histórii USA. Holmes čaká na vypočutie v samotke.

V piatok, počas premietania pokračovania filmu o Batmanovi, Holmes v nepriestrelnej veste a v plynovej maske najprv hodil do kinosály dymovnice a potom začal do návštevníkov kina strieľať.

Dvanásť ľudí zomrelo a 58 bolo zranených, niekoľkí sú v kritickom strave v nemocnici. "Nehovorí s nami," povedal šéf aurorskej polície Dan Oates.

Polícia zistila, že Holmes nakupoval zbrane, výbušniny a chemikálie v oblasti Denveru takmer dva mesiace pred streľbou a nakoniec si cez internet kúpil 6000 kusov munície.

Podľa informácií médií bol Holmes nadaný študent neurológie, pred časom však štúdium prerušil. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najviac absolventov vysokých škôl sa dá na učiteľskú dráhu
<< predchádzajúci článok
Euro oslabilo voči jenu na takmer dvanásťročné minimum