Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. marca 2010

Siemens zruší v divízii IT 4 200 miestNemecký priemyselný konglomerát Siemens vo štvrtok informoval, že vo svojej divízii informačných technológii, Solutions and Services (SIS), zruší 4 200 pracovných miest vrátane 2 tis. miest ...Zdieľať
Foto: SITA FRANKFURT 18. marca (WEBNOVINY) - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens vo štvrtok informoval, že vo svojej divízii informačných technológii, Solutions and Services (SIS), zruší 4 200 pracovných miest vrátane 2 tis. miest v Nemecku. Počet zamestnancov bude znižovať do jesene 2011. SIS v súčasnosti zamestnáva približne 35 tis. ľudí, z toho takmer 10 tis. v Nemecku. Koncern Siemens prepúšťanie v divízii informačných technológií oznámil krátko po tom, ako ukončil dvojročný program znižovania nákladov, v rámci ktorého zrušil približne 17 tis. miest.


Spoločnosť zároveň informovala, že do divízie Solutions and Services investuje 500 mil. eur a do októbra ju transformuje na právne samostatný podnik. Transformácia divízie na samostatný podnik je často prvým krokom smerujúcim k jej predaju. Finančný riaditeľ spoločnosti Siemens Joe Käser ešte v januári povedal, že predaj divízie SIS nevylučuje.

Skupinu Siemens tvorí na Slovensku 12 spoločností, Siemens, s.r.o., Siemens Program and System Engineering s.r.o., Siemens Enterprise Communications, a.s., Nokia Siemens Networks Slovakia, s.r.o., Siprin, s.r.o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r.o., OEZ Slovakia, spol. s r.o., Osram Slovakia, a.s., BSH domácí spotřebiče, s.r.o., BSH Drives and Pumps s.r.o., Reaktortest, s.r.o. a Areva NP Controls, s.r.o.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FedEx dosiahla za tretí fiškálny kvartál zisk
<< predchádzajúci článok
O vlasteneckom zákone rozhodne prezident v piatok