Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2020

Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s KolíkovouPredseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta chce pri zmenách na najvyššom súde úzko spolupracovať s ministerskou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). Agentúru SITA ...Zdieľať
img_2161 676x457 1.6.2020  - Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta chce pri zmenách na najvyššom súde úzko spolupracovať s ministerskou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexanda Važanová. Šikuta vníma Kolíkovej rezort ako kľúčového partnera pri téme očisty justície.


Akčný plán očisty justície, posilnenie právnej istoty či avizované zmeny v legislatíve. Aj to boli témy pondelkového prvého pracovného stretnutia Šikutu a Kolíkovej.

„Mám jasnú predstavu, čo treba na najvyššom súde a v súdnictve, ako takom zmeniť. V tejto oblasti je mimoriadne žiadúca úzka spolupráca s ministerkou spravodlivosti a práve o nej sme dnes diskutovali, s prísľubom ďalších pracovných stretnutí vo veľmi krátkom čase“, skonštatoval Šikuta.

Predseda najvyššieho súdu chce v najbližších týždňoch diskutovať o zmenách v justícii s ďalšími partnermi. S myšlienkou akčného plánu očisty justície osloví Súdnu radu SR, predsedov Ústavného súdu, krajských súdov a ďalšie dôležité inštitúcie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s Kolíkovou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky
<< predchádzajúci článok
Kukláči zasahovali u Lukáša a Ivety, pri domovej prehliadke našli drogy a peniaze (foto)

Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s Kolíkovou - diskusné fórum čitateľov