Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2017

Silné búrky si vyžiadali štyroch mŕtvych a 23 nezvestných na Srí LankeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Kolombo 30. novembra (TASR) - Najmenej štyri obete a 23 nezvestných si v posledných dňoch vyžiadali búrky sprevádzané prívalovými dažďami a silným vetrom. S odvolaním sa na vyhlásenia tamojších úradov to vo štvrtok oznámila agentúra AP.


Podľa oficiálnych informácií by mohlo v dôsledku tlakovej níže, ktorá sa nachádza nad oceánom vo vzdialenosti približne 200 km od srílanskej metropoly Kolombo, napadnúť do 150 milimetrov zrážok. Medzi nezvestnými je aj niekoľko rybárov, za ktorými už námorné sily vyslali pátrací tím.

Srí Lanku v posledných rokoch opakovane sužujú prírodné pohromy. Viac než 200 obetí si v máji vyžiadali zosuvy pôdy a záplavy v období dažďov.

Zosuvy pôdy sú v monzúnovom období sú na Srí Lanke, tropickom ostrove v Indickom oceáne, bežné. Väčšina krajiny bola značne odlesnená kvôli pestovaniu plodín a produktom určeným na vývoz, napríklad čaju či kaučuku, takže vidiek ostal nechránený a vystavený účinkom dažďov.

Pri podobných zosuvoch a záplavách v strednej a južnej časti Srí Lanky zahynulo v roku 2003 vyše 300 ľudí, pri masívnom zosuve v strednej časti krajiny tam vlani v máji prišlo o život vyše 120 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od decembra začne v Starej Ľubovni pôsobiť občianska poriadková služba
<< predchádzajúci článok
Beňušove kanoe ako nákupný košík

Silné búrky si vyžiadali štyroch mŕtvych a 23 nezvestných na Srí Lanke - diskusné fórum čitateľov