Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2009

Silné požiare v Austrálii neutíchajú, zničili už 30 domovŠíriace sa požiare zničili v sobotu v austrálskom meste Kilmore najmenej tridsať domov, informovalo štátne rozhlasové vysielanie. Len v Novom Južnom Walese vypuklo v dôsledku extrémnej vlny horúčav 40 ...Zdieľať
SYDNEY 7. februára (WEBNOVINY) - Šíriace sa požiare zničili v sobotu v austrálskom meste Kilmore najmenej tridsať domov, informovalo štátne rozhlasové vysielanie. Len v Novom Južnom Walese vypuklo v dôsledku extrémnej vlny horúčav 40 požiarov. Postihnuté sú aj štáty Victoria a Južná Austrália. Medzičasom hrozí, že plamene preniknú k okrajovým oblastiam oboch najväčších miest krajiny, Sydney a Melbourne. Aby sa predišlo riziku vzniku nových požiarov, zatvorili úrady viaceré národné parky. Obete na životoch najnovšie hlásené neboli, avšak miestne média vo Victorii informovali, že jeden z požiarnikov musel byť prevezený do nemocnice s vážnymi popáleninami.Desaťtisíce dobrovoľníkov i profesionálnych požiarnikov bojuje v Austrálii proti požiarom, ktoré sa v krajine v dôsledku extrémnych horúčav vymkli spod kontroly. Ich šíreniu navyše pomáha aj silný vietor. V sobotu sa teploty miestami vyšplhali až na 47 stupňov Celzia.


Úplne iné problémy s počasím má severovýchod Austrálie. Oblasť sužujú záplavy, ktoré do ulíc vyplavujú krokodíly. Vyše polovicu územia štátu Queensland vyhlásili za katastrofickú oblasť, po dvoch cyklónoch je zatopených takmer 3000 domov. Do záchranných prác sa zapojila aj armáda. Ide pritom o najhoršie záplavy v oblasti za posledných 30 rokov.
SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Merkelová vyzýva na sprísnenie sankcií voči Iránu
<< predchádzajúci článok
Zomrel vedec v oblasti výskumu kmeňových buniek Jerry Yang