Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2021

Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromyHasiči v súvislosti so silným vetrom vykonali do utorkového rána celkovo 26 zásahov. Najviac výjazdov uskutočnili v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 20 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie ...Zdieľať
172758902_1165241923898336_1571886954689917820_n 676x507 13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Hasiči v súvislosti so silným vetrom vykonali do utorkového rána celkovo 26 zásahov. Najviac výjazdov uskutočnili v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 20 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel.


V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov. V tlačovej správe o tom informovala Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči odporúčajú v prípade silného vetra neparkovať vozidlá pod stromami, elektrickými stĺpmi a stožiarmi, billboardmi alebo inými rizikovými miestami. Pred príchodom vetra doma pozatvárať a zaistiť okná a dvere, na záhrade, terase či balkóne upevniť predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť okolie.

Ďalej radia vytvoriť zvieratám žijúcim na dvore dočasné útočisko, pretože predmety pohybujúce sa pod vplyvom vetra im môžu ublížiť. Ľudia by sa počas silného vetra mali zdržiavať v bezpečných objektoch a obmedziť prechádzky v lese a šoférovanie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrálny register bankových účtov by mal byť prístupný pre orgány činné v trestnom konaní
<< predchádzajúci článok
Bratislava zápasí so silným vetrom, strom spadol aj na vozidlo

Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy - diskusné fórum čitateľov