Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. decembra 2005

Simply Red bodovali hudbou i krásnymi slečnamiMick Hucknall je so svojou skupinou Simply Red v poslednom čase pozoruhodne aktívny. Okrem toho, že kapele vyšlo nádherné CD Simplyfield a DVD Cuba, vybrali sa aj na koncertné turné.Zdieľať
Jednou z ich zástavok bola pred pár dňami i Praha.

Ako predskokan sa predstavil finalista českej SuperStar Petr Bende. Mladý spevák sa predviedol na úrovni. Vyzeral síce ako transvestita, ale zato mal za sebou skvelú kapelu a výborne spieval. Údajne si získal aj Petra Nagya, s ktorým sa chystá naspievať duet. Jeho vystúpenie malo medzi ľuďmi celkom slušný ohlas, ale dalo sa vycítiť, že kvôli nemu neprišli.
Po krátkej prestávke nastúpil na pódium 12-členný sláčikový orchester zložený z krásnych slečien. Zahrali intro, po ktorom začalo prichádzať za zvuku piana jedenásť muzikantov na čele s Mickom Hucknallom. Len čo v tomto exkluzívnom zložení spustili A Song For You, publikum šalelo. Nasledujúce skladby For Your Babies, Smile, Holding Back The Years, Positively 4th Streets (cover verzia od Boba Dylana) či Sad Old Red sa niesli v pop jazzovom duchu, kde nádherne vynikol Mickov hlas.
Simply Red patrí ku kapelám, aké sa môžu pustiť azda do čohokoľvek, a vždy to bude znieť dobre. Na koncerte zabrúsili aj do kubánskych rytmov a reggae, samozrejme, na rockových spodkoch, ktoré zastupovali piesne Perfect Love,
It ‘s Only Love, A New Flame či Night Nurse. Po skladbách The Right Thing, Stars a Sunrise, ktoré zazneli v pôvodných „cédečkových“ verziách, sa oficiálna časť koncertu skončila.
Keď sa Mick so svojím ansáblom odobral do zákulisia, v hľadisku sa rozpútala búrka ovácií! Tá vrátila Simply Red späť na javisko, kde to roztočili prídavkami poskladanými z najväčších hitov. Ľudia si tak mohli vychutnať posledné minúty v hviezdnej spoločnosti pri piesňach Fairground, Something Got Me Started a famóznej If You Don ‘t Know Me By Now, ktorú si nakoniec - ako každú pieseň - s Mickom odspievala celá T-mobile aréna. Atmosférou unesený Mick Hucknall skandujúcim divákom sľúbil, že sa do Prahy ešte určite vráti.
A my by sme boli radi, keby ešte predtým prišiel aj na Slovensko. Bola by to veľká pocta.
Erik Kollárik

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Simply Red začne turné v Prahe (23. 11. 2005)nasledujúci článok >>
Báthoryčka na Liptove
<< predchádzajúci článok
Kedy, kam a za čo na plesy vo Viedni