Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. júna 2020

Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfónV Singapure začali používať zariadenie určené na boj proti šíreniu nového koronavírusu. Takzvané TraceTogether prístroje sú určené najmä pre ľudí, ...Zdieľať
29.6.2020  - V Singapure začali používať zariadenie určené na boj proti šíreniu nového koronavírusu. Takzvané TraceTogether prístroje sú určené najmä pre ľudí, ktorí nevlastnia alebo nepoužívajú smartfóny. Niektorí kritici novinky sa obávajú narušenia súkromia osôb.

Batéria vydrží až deväť mesiacovPrvú várku zariadení distribuovali zraniteľným starším obyvateľom, ktorí majú nedostatočnú alebo nemajú žiadnu podporu zo strany rodiny, alebo majú problémy s pohyblivosťou. Zariadenie má unikátny QR kód a nepotrebuje sa nabíjať, keďže batéria vydrží až deväť mesiacov. Funguje na princípe výmeny Bluetooth signálu s okolitými zariadeniami alebo smartfónmi s TraceTogether aplikáciou.

Keď sa človek dostane do blízkeho kontaktu s nakazeným, úrady ho o tom informujú. Ak sa u neho potvrdí ochorenie COVID-19, stiahnu z jeho zariadenia potrebné údaje. Vláda odmieta obavy z narušenia súkromia s tým, že zariadenie nie je navrhnuté na sledovanie pohybu ľudí a dáta šifrujú.

Zariadenie nemá prístup na internet


V samotnom zariadení sa uchovávajú dáta maximálne 25 dní a nie je možné sa k nim dostať na diaľku, keďže prístroj nemá prístup k internetu alebo mobilným sieťam a takisto ho nemožno sledovať prostredníctvom GPS.

Singapurská vláda potvrdila, že od marca si TraceTogether aplikáciu pre smartfóny stiahlo 2,1 milióna ľudí. Krajina v nedeľu potvrdila ďalších 213 nových prípadov nákazy, čím sa celkový počet infikovaných vyšplhal na 43 459.


Zdroj: Webnoviny.sk - Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfón © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najznámejší cirkus na svete Cirque du Soleil kvôli koronavírusu skrachoval
<< predchádzajúci článok
Minister Andrej Doležal otestoval autonómne vozidlo vyvinuté na Slovensku

Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfón - diskusné fórum čitateľov