21. septembra 2009

Šinglár po prvý raz v zápase, Wisla prvýkrát nezvíťazila

Viac ako dva mesiace pauzoval po operácii kolena slovenský futbalista poľského majstra Wisly Krakov Peter Šinglár. V nedeľnom šlágri 7. kola najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasy po prvý raz dostal ...

KRAKOV 21. septembra (WEBNOVINY) - Viac ako dva mesiace pauzoval po operácii kolena slovenský futbalista poľského majstra Wisly Krakov Peter Šinglár. V nedeľnom šlágri 7. kola najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasy po prvý raz dostal možnosť vybehnúť na trávnik. V 34. min vystriedal Pabla Alvareza, ktorý sa sťažoval na žalúdočné problémy. Vtedy však úradujúci šampión šokujúco prehrával na vlastnom ihrisku s Poloniou Bytom 0:1. Postaral sa o to ďalší Slovák Marek Bažík v drese hostí. Bol to jeho jubilejný 40. gól v najvyšších súťažiach v kariére. "Bude malá oslava," smial sa po zápase bývalý kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Domáci sa nakoniec vyhli blamáži, keď 6 minút pred koncom vyrovnal na konečných 1:1 Piotr Čwielong. "Keby nám niekto pred zápasom ponúkal remízu z ihriska Wisly, brali by sme to všetkými desiatimi. Škoda inkasovaného gólu pár minút pred koncom. Musíme však byť spokojní s bodom. Wisla bola lepším mužstvom. My sme mali jednu šancu a tú sme premenili. Domáci zohrali smoliarsky zápas," objektívne priznal Marek Bažík.

Peter Šinglár dohral zápas až do záverečného hvizdu, aj keď ho v druhom polčase na chvíľu vyniesli mimo hraciu plochu na nosidlách, obetavo sa na ihrisko vrátil. V tom čase už totiž mala Wisla vyčerpanú kvótu striedaní, a tak by dohrávala iba s desiatimi hráčmi. "Musím vyzdvihnúť Petrovu obetavosť. Na vlastnú žiadosť nehľadiac na bolesť a možnosť ďalšieho zranenia sa vrátil do hry. To si naozaj zaslúži pochvalu. Nevieme, aký je jeho zdravotný stav, bude to chcieť podrobnejšie vyšetrenie,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner majstra Maciej Skorža. V pondelok na predpoludňajšom tréningu Wisly Krakov Šinglár absentoval.

"Biela hviezda" po prvý raz v sezóne nebodovala naplno. Po šiestich víťazstvách v rade na začiatku sezóny, čo je nový klubový rekord, prišla studená sprcha. Wisla však aj tak bezpečne vedie tabuľku, keď má na čele štvorbodový náskok pred Ruchom Chorzow.

Beck v Bukurešti prehral v 1. kole, v druhom sete nevyužil 5:1