27. septembra 2018

Singlistky sa na MS vo vodnom slalome kvalifikovali do semifinále

Na archívnej snímke slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová.

Na archívnej snímke slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová. Foto: TASR/Michal Svítok
Rio de Janeiro 27. septembra (TASR) – Slovenským singlistkám na majstrovstvách sveta slalomárov na divokej vode v brazílskom Riu de Janeiro stačila na postup do semifinále hneď 1. jazda. Najviac v popredí skončila 15. Soňa Stanovská (+18,36), 16. miesto obsadila Simona Maceková (+18,85) a 20. Monika Škáchová (+20,68), zvíťazila najväčšia ašpirantka na titul Austrálčanka Jessica Foxová.

Medzi 24 bránkami bolo dôležité vyvarovať sa hrubej chybe a čo najmenej si naťukať trestných sekúnd. Soni Stanovskej sa to príliš nepodarilo, tri dotyky na bránkach 5, 12 a 17 ju však o postup nepripravili a pomerne rýchlou jazdou si bezpečne ustrážila miesto medzi 20 postupujúcimi z 1. jazdy. Len tesne za Stanovskou zaostala Simona Maceková so štyrmi sekundami penalizácie na bránkach 4 a 22. Vyšla jej najmä prvá polovica trate, na ktorej patrila medzi najrýchlejšie.
Na snímke slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová v cieli kategórie C1 do 23 rokov počas finálovej jazdy Majstrovstiev Európy juniorov a do 23 rokov v kanoistike na divokej vode - vo vodnom slalome, v Čunove 18. augusta 2018. Foto: TASR/Michal Svítok
Aj Monika Škáchová sa zmestila do dvadsiatky a ako jedna zo šiestich ukázala čistú jazdu.