Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2011

Situácia v Rooseveltovej FNsP sa nezmenila ani po dohodeRooseveltova fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Banskej Bystrici v pondelok poskytuje zdravotnú starostlivosť v rovnakom režime ako v piatok - v chirurgických odboroch pre nedostatok ...Zdieľať
lekar BANSKÁ BYSTRICA 5. decembra (WEBNOVINY) - Rooseveltova fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Banskej Bystrici v pondelok poskytuje zdravotnú starostlivosť v rovnakom režime ako v piatok - v chirurgických odboroch pre nedostatok anestéziológov len urgentnú a v nechirurgických štandardnú.


Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa tejto nemocnice Ružena Maťašeje, nové pracovné zmluvy pre 145 lekárov, ktorí k 1. decembru odišli v rámci nátlakovej akcie lekárskych odborov, vedenie už odovzdalo vedeniu lekárskych odborov v nemocnici.

"Zástupcovia lekárov znenie zmlúv odsúhlasili a zabezpečia podpisy lekárov, ktorí by potom mali nastúpiť do práce od stredy," povedala Maťašeje.

Dodala, že ôsmi noví lekári, ktorých nemocnica prijala do pracovného pomeru od 1. decembra, v nemocnici zostávajú. Koľkí z lekárov s pracovnou povinnosťou v rámci núdzového stavu v pondelok prišli do práce, povedať nevedela.


Situácia s novými zmluvami

Podľa predsedu lekárskeho odborového združenia v Rooseveltovej nemocnici Jozefa Baláža nie je situácia s novými zmluvami taká jednoduchá, ako ju popisuje hovorkyňa. Ako pripomenul, podstatné veci sú síce dohodnuté, naďalej však dolaďujú viaceré technické detaily ako sú napríklad dovolenky.

Potvrdil, že sa to usilujú uzavrieť tak, aby sa lekári vrátili v stredu.

Už v pondelok sa však do práce prihlasovali lekári s pracovnou povinnosťou v rámci núdzového stavu, ktorí nie sú práceneschopní.

Niekoľko lekárov sa už do Rooseveltovej nemocnice vrátiť neplánuje, pretože prijali, prípadne ešte zvažujú ponuku od iných zamestnávateľov. Podľa Baláža však ide o menej než desať lekárov.

Vedúci odboru civilnej ochrany a krízového riadenia na Obvodnom úrade Banská Bystrica Peter Baroš informoval, že z 50 lekárov Rooseveltovej nemocnice, pre ktorých vydali príkazy na vykonanie pracovnej činnosti, si ich dosiaľ prevzalo 27. Štyria ich odmietli prevziať a 19 sa ich zatiaľ nepodarilo doručiť. Niektorí si boli príkazy osobne vyzdvihnúť na obvodnom úrade.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lekári v Trenčíne hromadne podpisujú zmluvy (5. 12. 2011)
 Lekárom sa nepáčia návrhy nových zmlúv (5. 12. 2011)
 Nemocnica v Liptovskom Mikuláši už funguje (5. 12. 2011)
 Vo Vyšných Hágoch robia lekári obštrukcie (5. 12. 2011)
 UNB je pred kolapsom, čaká na lekárov (5. 12. 2011)
 Nitriansky lekári budú reklamovať nove zmluvy (5. 12. 2011)
 Online: Nemocnice čakajú, či lekári podpíšu zmluvy (5. 12. 2011)
 Nové zmluvy v trnavskej nemocnici nepodpísal nikto (5. 12. 2011)
 V Prešove nastúpilo do práce takmer 100 lekárov (5. 12. 2011)
 Núdzový stav v Košiciach by mal byť minulosťou (5. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Srbi začali odstraňovať barikády na severe Kosova
<< predchádzajúci článok
Neplaťte spoluúčasť pri poškodení čelného skla

Situácia v Rooseveltovej FNsP sa nezmenila ani po dohode - diskusné fórum čitateľov