06. decembra 2011

Skaličania naďalej kraľujú v slovenskej extralige

Výsledky 28. kola slovenskej hokejovej extraligy. HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 5:3 (2:2, 2:1, 1:0) Góly: 12. Lušňák (Pálffy, Kloz), 18. Kloz (Pálffy, Obdržálek), 23. ...

hokejpuk BRATISLAVA 6. decembra(WEBNOVINY) - Výsledky 28. kola slovenskej hokejovej extraligy.

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Lušňák (Pálffy, Kloz), 18. Kloz (Pálffy, Obdržálek), 23. M. Šátek (Kutálek, Holovič), 40. Kutálek, 50. T. Višňovský (Kloz) - 4. Zeliska, 20. Sobota (Miroslav Ižvolt, Tupý), 22. Galamboš
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - J. Tvrdoň, Návratek, 1618 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný
Martin: M. Šimko - Brcko, Martin Výborný, Matejka, Drgoň, Zukal, Tupý, J. Perniš, Vartovník - Kriška, V. Škoda, Murček - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

I. tretina

Skóre stretnutia otvoril v 4. min hosťujúci Zeliska po samostatnej akcii, keď sa v strednom pásme dostal k puku a spomedzi kruhov prekonal Lakosila ponad vyrážačku - 0:1. Skaličania si počkali na odpoveď až do presilovej hry.

Pálffyho strelu od modrej čiary tečoval do bránky Lušňák - 1:1. V 13. min sa domáci takmer dostali do vedenia po kombinačnej akcii Šáteka s Kutálkom. Tri minúty pred koncom prvého dejstva mal Ižvolt viac príležitostí na skórovanie, ale Lakosila neprekonal. Domáci sa tešili z vedenia po góle Kloza len dve minúty, pretože Martinčania vyrovnali zásluhou Sobotu tesne pred odchodom do kabín.

II. tretina

Do druhej tretiny vstúpili šťastnejšie hostia rýchlym gólom Galamboša zblízka - 2:3. Šátekova odpoveď prišla po presnej nahrávke Kutálka len o necelú minútu po vedúcom martinskom góle - 3:3. Hokejisti MHC Mountfield si potom vynútili tlak počas presilovej hry, štvrtý gól však nepridali. Naopak, v 40. min unikol Kutálek a hoci bol atakovaný hosťujúcim obrancom, dokázal sa presadiť - 4:3. Gól však musel potvrdiť až videorozhodca pre posunutú bránku.

III. tretina

V záverečnom treťom dejstve mysleli oba tímy na ofenzívu, šance boli najmä pri viacerých vylúčeniach. Po nevyužitej presilovke Skalice a Martina využili domáci svoju druhú výhodu v početnej prevahe v 50. min strelou Tibora Višňovského pomedzi nohy Šimka - 5:3. Skaličania si už víťazstvo ustrážili.