20. mája 2013

ŠKODA odovzdala trofej najužitočnejšiemu hráčovi MS IIHF

Švédsko je majstrom sveta v ľadovom hokeji 2013. Švédsky tím porazil vo finále Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF 2013 Švajčiarsko 5:1. Ako najužitočnejší hráč majstrovstiev bol vyhlásený ...

bez nazvu BRATISLAVA 20. mája (WBN/PR) - Švédsko je majstrom sveta v ľadovom hokeji 2013. Švédsky tím porazil vo finále Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF 2013 Švajčiarsko 5:1. Ako najužitočnejší hráč majstrovstiev bol vyhlásený Roman Josi z tímu Švajčiarska. Trofej mu na záverečnom ceremoniáli odovzdal predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. ŠKODA ako hlavný sponzor podporila boj o titul už po dvadsiaty prvý raz.

Pred 12.500 divákmi vo vypredanej Globen aréne v Štokholme zvíťazilo národné mužstvo Švédska pomerom 5:1 nad prekvapením turnaja - tímom Švajčiarska. Ide o deviaty titul majstrov sveta pre tím troch koruniek. Predtým si mužstvo USA v súboji s fínskym tímom zaistilo bronzové medaily.

Po skončení finálového zápasu predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Winfried Vahland pozitívne zhodnotil tohtoročný sponzoring: „Sme radi, že sme našou podporou mohli fanúšikom ľadového hokeja ponúknuť skvelý šport s množstvom hokejových hviezd. Boli to fantastické zápasy, majstrom sveta sa zaslúžene stalo Švédsko. Ako jedna z najznámejších svetových každoročne organizovaných akcií boli hokejové majstrovstvá opäť perfektným miestom pre prezentáciu značky ŠKODA a jej modelov,“ zdôraznil šéf značky ŠKODA.

Za najužitočnejšieho hráča turnaja bol vyhlásený Roman Josi. Trofej v rámci záverečného vyhlásenia víťazov mu na ľade odovzdal profesor Vahland.

ŠKODA podporila Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF ako hlavný sponzor už po dvadsiaty prvý raz. Účasť českej automobilky je tak najdlhším účinkovaním v pozícii hlavného sponzora v celej histórii športových majstrovstiev, čo bolo oficiálne uznané aj zápisom do Guinnessovej knihy rekordov.

Hlavnú úlohu v tohtoročnom sponzorstve hrala nová ŠKODA Octavia Combi. Súčasne s uvedením tohto modelu na trh zabezpečovalo 45 nových vozidiel Octavia Combi mobilitu funkcionárov a hostí majstrovstiev. Nová generácia vozidla, ktoré bolo v roku 2012 najpredávanejším vozidlom s karosériou kombi v Európe, vstupuje tento mesiac na svetové trhy.

Česká automobilka bola v Štokholme a Helsinkách zastúpená silnejšie ako kedykoľvek predtým. Flotila pre funkcionárov a hostí pozostávajúca zo štyridsaťpäť vozidiel, veľké logo ŠKODA v stredovom kruhu ihriska, logá na mantineloch, rovnako ako na dresoch a prilbách alebo akcie pre fanúšikov na štadiónoch a na internete. ŠKODA na týchto majstrovstvách sveta skrátka bola vidieť.

Hoci definitívne údaje zatiaľ nie sú k dispozícii, očakáva sa, že zápasy tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sledovalo vyše 900 miliónov televíznych divákov na celom svete. Na 64 zápasov dorazilo do Štokholmu a Helsínk celkovo 427 818 divákov.

Aplikáciu „2013 IIHF WM App powered by ŠKODA“ pre zariadenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone a BlackBerry, ktorá informovala o priebehu majstrovstiev sveta, si na celom svete zadarmo stiahlo viac ako 280 000 používateľov.