21. januára 2011

SKOKY NA LYŽIACH: V Zakopanom triumf Poliaka Malysza

Poľský reprezentant v skokoch na lyžiach Adam Malysz sa stal na mostíku HS-134 doma v Zakopanom s celkovým súčtom 269,9 bodu víťazom piatkových večerných pretekov Svetového ...

bez nazvu Adam MalyszFoto: SITA/AP ZAKOPANE 15. januára (WEBNOVINY) - Poľský reprezentant v skokoch na lyžiach Adam Malysz sa stal na mostíku HS-134 doma v Zakopanom s celkovým súčtom 269,9 bodu víťazom piatkových večerných pretekov Svetového pohára (SP) 2010/2011. Pre 33-ročného rodáka z Wisly to bolo už 39. prvenstvo na podujatí tohto rangu, ale prvé po takmer štyroch rokoch (naposledy sa tešil 25. 3. 2007 v slovinskej Planici, pozn.). Štvornásobný majster sveta a 4-násobný celkový víťaz Svetového pohára Malysz dosiahol v 339. štarte v SP už 90. pódiové umiestnenie a potešil nadšených fanúšikov v športovom areáli Wielka Krokiew. Za poľským "Batmanom", ktorý viedol aj po prvom kole, obsadil 2. miesto Rakúšan Andreas Kofler (264,5 b), tretí bol Nemec Severin Freund (264,0 b). Lídrom SP zostal naďalej Rakúšan Thomas Morgenstern, ktorý v piatkovej zaujímavej súťaži skončil na 5. priečke (261,9 b). Jediný slovenský reprezentant Tomáš Zmoray nepostúpil zo štvrtkovej kvalifikácie do piatkovej hlavnej súťaže medzi 50 najlepších.

V sobotu sú v Zakopanom na programe ďalšie individuálne preteky SP, kvalifikácia je plánovaná na 15.00 h, prvé kolo hlavnej súťaže sa začne o 16.30 h.