Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Školenia finančnej správy budú aj na tému finančnej gramotnostiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Marko Erd
Bratislava 10. januára (TASR) - Finančná správa organizuje školenia pre svojich klientov aj v roku 2019. Chce aj naďalej pomáhať daňovým subjektom získať odborné informácie z oblastí, ktoré ich zaujímajú. Navyše, prichádza s novinkou a to školeniami v oblasti finančnej gramotnosti. V minulom roku preškolila približne 500 záujemcov v 11 daňových a colných oblastiach.


Správa aktuálne zverejnila viaceré termíny školení na šesť rôznych tém. Konať sa budú počas februára a marca v troch mestách na Slovensku (Bratislava, Košice, Banská Bystrica). Ide o školenia orientované na pôvod tovaru, predaj alkoholu, obchodovanie s vybraným minerálnym olejom a ďalšie.

"Novinkou roka 2019 je aj školenie „Učíme (sa) dane“, ktoré je určené pre učiteľov škôl, ktorí sa venujú téme finančnej gramotnosti. Cieľom tohto nového projektu je poskytnúť učiteľom ucelené informácie o našej daňovej sústave, daňovej legislatíve a daňových povinnostiach. Získané vedomosti budú vedieť využiť vo svojej pedagogickej praxi pri výučbe tém finančnej gramotnosti. Školenie nebude nijako spoplatnené," informovala o novom projekte finančnej správy prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.

Finančná správa môže školiť daňové subjekty na rôzne daňové a colné témy od januára 2018. Za prvý rok fungovania preškolila vo viacerých mestách približne 500 daňových subjektov. Najviac z nich v oblasti elektronickej komunikácie, pôvodu tovaru, medzinárodného zdaňovania, ale napríklad aj v oblasti vypĺňania daňových priznaní k DPH.

Prípravu školení zastrešuje Akadémia finančnej správy v spolupráci s lektormi - zamestnancami finančnej správy, ktorí sú odborníci s dlhodobou praxou v oblasti správy daní a ciel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia Zastavme korupciu podala oznámenie na okresný úrad
<< predchádzajúci článok
Zomrel režisér V. Lukáč: RTVS si ho pripomenie viacerými reláciami

Školenia finančnej správy budú aj na tému finančnej gramotnosti - diskusné fórum čitateľov