Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2010

Školy dostanú od Mikolaja nový informačný portálUž od utorka by mal verejnosti slúžiť nový informačný portál rezortu školstva www.iedu.sk. Sprístupnia ho v rámci druhej etapy dátového ...Zdieľať
skola Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Už od utorka by mal verejnosti slúžiť nový informačný portál rezortu školstva www.iedu.sk. Sprístupnia ho v rámci druhej etapy dátového centra, ktoré stálo 4,3 milióna eur. Určený je pre učiteľov, žiakov, rodičov i zriaďovateľov škôl. "Postupne tam budú prístupy na všetky vzdelávacie programy, bude to komplexná služba so štatistickými údajmi, zoznamami všetkých základných a stredných škôl i informáciách o nich," povedal na dnešnom brífingu šéf rezortu školstva Ján Mikolaj.

Portál má na starosti Centrum vedecko-technických informácií SR a mal by obsahovať výsledky testovaní vedomostí žiakov, priradených ku konkrétnej škole či informácie o prijímačkách na školy. Vybraní užívatelia dostanú aj prístup na webmail, na projektový portál alebo do centra podpory a vzdelávania. Nový informačný servis by mal vytvoriť priestor pre komunikáciu pedagógov, elektronickú komunikáciu, ponúkne možnosť zdieľať knižnice, súťaže a oznamy. Užívatelia budú môcť prostredníctvom portálu vyhľadávať aj v externých zdrojoch, a to portálov Ministerstva školstva SR, Štátneho pedagogického ústavu či Ústavu informácií a prognóz školstva.

Podľa Mikolaja by mali mať užívatelia do systému rôzne úrovne prístupov. Učitelia budú mať na základe registrácie prístup k väčšiemu množstvu informácií ako napríklad žiak. "Nesieme zodpovednosť za to, čo je na portáli zavesené, čiže aj keď sú to oficiálne deklarované údaje, musíme zabezpečiť aj bezpečnosť," uviedol Mikolaj. Plány do budúcnosti hovoria o prepojení informačného webu na centrálny register školstva, o elektronickej prihláške na vysoké školy, ale aj prepojení na informačné systémy vysokých škôl. Po čase by mohli pedagógovia na portáli publikovať vlastné príspevky a materiály pre školy a školské zariadenia na svoju prezentáciu.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vozár rektorom Univerzity Konštantína Filozofa
<< predchádzajúci článok
Nahrávka z čiernych skriniek končí výkrikmi hrôzy