Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

04. júna 2013

Skončila nemecká cestovka, ktorú využívali aj SlováciNemecká cestovná kancelária GTI Travel, ktorej zájazdy si kupovali aj niektorí Slováci, vyhlásila úpadok a k 4. júnu ukončila svoju touroperátorskú činnosť. Slovenská asociácia ...Zdieľať
kufor BRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) - Nemecká cestovná kancelária GTI Travel, ktorej zájazdy si kupovali aj niektorí Slováci, vyhlásila úpadok a k 4. júnu ukončila svoju touroperátorskú činnosť.


Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr (SACKA) podľa jej viceprezidenta Stanislava Macka nemá relevantné informácie o Slovákoch, ktorí si kúpili zájazdy tejto cestovky.

Zájazdy GTI Travel na Slovensku ponúkali niektoré cestovné agentúry. Jednou z nich je cestovná agentúra Verne.sk, ktorá dnes na svojej stránke uverejnila oznam, že ponuku tejto cestovky stiahla zo svojej internetovej stánky, pretože k 4. júnu ukončila touroperátorskú činnosť. "My sme ich zájazdy už nejaký čas nepredávali," povedal pre agentúru SITA riaditeľ agentúry Verne.sk Pavol Mladý.

Agentúra má momentálne len jedného klienta, ktorý mal tento týždeň vycestovať s GTI Travel. V minulosti to bývalo viac klientov, dodal Mladý. "Pre nás je momentálne dôležité, aby sme klienta vybavili, aby v poriadku vycestoval s iným touroperátorom," povedal riaditeľ. Agentúra to bude potom riešiť priamo s nemeckou cestovkou alebo poisťovňou, v ktorej bola cestovná kancelária poistená. Podľa jeho informácií bola GTI poistená proti úpadku v poisťovni HanseMerkur na sumu 110 miliónov eur.

Podľa Stanislava Macka by sa mali prípadní klienti cestovnej kancelárie GTI Travel najskôr obrátiť na cestovnú agentúru, prostredníctvom ktorej si zájazd kúpili. Potom je tu možnosť komunikovať priamo s nemeckou poisťovňou, v ktorej bola GTI poistená.

Cestovná kancelária GTI Travel bola založená v roku 1994 v Düsseldorfe. V Nemecku bola táto cestovná kancelária jedna z najväčších špecialistov na zájazdy do Turecka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký vojak Manning chcel zmeniť svet, tvrdí jeho právnik
<< predchádzajúci článok
Hľadajú svedkov tragickej nehody medzi Trnavou a Šelpicami

Skončila nemecká cestovka, ktorú využívali aj Slováci - diskusné fórum čitateľov