Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. októbra 2006

Skotnický si do poroty Hviezd na ľade iba odskočí z NemeckaDoslova na otočku sa každý týždeň vyberie na Slovensko svetoznámy krasokorčuliarsky tréner Martin Skotnický.Zdieľať
  Do poroty televíznej šou Hviezdy na ľade si vždy "odskočí" z Nemecka.

      "V piatok na obed prídem do Bratislavy, urobím túto šou a v sobotu už o siedmej ráno letím do Mníchova. A potom ešte dve hodiny sedím za volantom a šoférujem do Obersdorfu," vyznal sa pre TASR Skotnický, ktorý pracuje pre nemeckú krasokorčuliarsku federáciu a trénuje svojich žiakov. "Veľa času nemám, byť v porote je vlastne môj voľný deň," povedal.
      Skotnický momentálne trénuje súrodencov Bayerovcov, má aj ďalších žiakov z Česka, Švajčiarska, Francúzska, no dáva aj súkromné hodiny. "Začínam však pomaly rozmýšľať, že by som skončil a vrcholové korčuľovanie odložil. A začal sa venovať viac sebe, aby som mal viac času na svoje koníčky, rodinu. Nielen stále vymýšľal niečo a chodil po svete a po pretekoch," hovorí s úsmevom. Termínom ukončenia jeho trénerskej kariéry by mala byť zimná olympiáda vo Vancouveri v roku 2010. "Už budem vo veku, keď bude penzia pred dverami. Keď si raz na vrchole, musíš nájsť moment, kedy povieš dovidenia. Príde nová generácia s novými ideami, motiváciou. Mal som svoj čas, úspech a teraz prichádza čas povedať si dovidenia," konštatoval.
      Hoci je Skotnický väčšinou na Slovensku iba niekoľko hodín, snaží sa stretnúť aj so svojimi bývalými trénermi. "Či to je Hilda Múdra alebo Ivan Mauer, s ktorými som v kontakte. Sú to vlastne poslední tréneri mojej generácie. Keď mám čas, samozrejme im prídem povedať dobrý deň," doplnil rozhodca Hviezd na ľade.
      Podľa informácií na internetovej stránke Hviezd na ľade Skotnický patril a stále patrí medzi najuznávanejších krasokorčuliarskych odborníkov sveta a na svojom konte má obrovské množstvo úspechov. Podpísal sa pod olympijský triumf legendárnej anglickej dvojice Jayne Torvill - Christopher Dean, pod palcom mal neskôr niekoľko skvelých párov, majstrov sveta či Európy. Napríklad súrodencov Duchesnayovcov z Francúzska či fínsky pár Rahkamova - Kokko.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikloško má už partnerku na ples
<< predchádzajúci článok
Internet je základný zdroj hľadania práce pre 96 % užívateľov

Skotnický si do poroty Hviezd na ľade iba odskočí z Nemecka - diskusné fórum čitateľov