Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

03. júla 2021

Skupina Hex si zaspomína na speváka Ďuďa špeciálnymi koncertmi



Koncert Hex pre Ďuďa organizuje 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici. Druhý koncert sa uskutoční v Bratislave na akcii Grape pod mostom.



Zdieľať
Skupina Hex si zaspomína na speváka Ďuďa špeciálnymi koncertmi

 

Skupina Hex chystá koncertnú spomienku na svojho speváka Ďuďa. Koncert Hex pre Ďuďa organizuje 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici. Druhý koncert sa uskutoční v Bratislave na akcii Grape pod mostom. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.


Ďuďo, Fefe, Yxo a Tybyke. Taká bola 30 rokov stála zostava skupiny Hex. Všetko sa zmenilo 14. augusta 2019, keď spevák, skladateľ a producent Peter Dudák odišiel do muzikantského neba.

„Ďuďo nám veľmi chýba. Strávili sme spolu 30 rokov v podstate ako rodina. Nekonečné cesty za koncertmi, tisícky hodín v skúšobni, na žúroch aj dovolenkách. Našťastie ostala hudba, ktorú sme spolu tvorili a v ktorej je aj on stále živý a duchom prítomný. Ja sa snažím stále žiť s pocitom, že vlastne iba odišiel niekam preč a čochvíľa sa vráti. Veľmi intenzívne cítim jeho prítomnosť, keď skladám novú hudbu. Väčšina nových skladieb, ktoré som v poslednom období napísal, je venovaných práve Ďuďovi. Verím, že by sa mu páčili,“ uviedol textár a skladateľ Martin Fefe Žúži.

Na Ďuďa si členovia kapely zaspomínajú 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici. „Ďuďo je súčasťou nášho príbehu, napísal kopec krásnych pesničiek a v nich žije stále ďalej. Bol som s ním od našich dvoch rokov a stále cítim jeho prítomnosť. Keď manažujem kapelu, vždy rozmýšľam, ako by danú situáciu riešil, a to mi v mnohom pomáha. Mám pocit, že je Ďudo stále s nami, stále čerpám energiu zo spoločne prežitých dní,“ hovorí Tomáš Yxo Dohňanský.

Na Petra Dudáka si Hexáci zaspomínajú aj 20. augusta na akcii Grape pod mostom. Organizátorov festivalu Grape spája totiž s Hexom veľa spoločných zážitkov a kamarátskych stretnutí. Okrem dlhoročného priateľstva je Janči Trstenský autorom knihy o histórii kapely a Juraj Podmanický hral s Ďuďom vo formácii Sounds Like This.

„Keď nás pred dvoma rokmi v auguste zasiahla smutná správa o úmrtí speváka Petra Ďuďa Dudáka, tak sme sa dohodli s Yxom, že urobíme na Grape koncert na jeho počesť. Veríme, že sa Ďuďo tam hore poteší, a že sa stane z týchto koncertov pekná tradícia,“ doplnil Janči Trstenský.
 

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Nový senzor na rúšku či oblečení rýchlo odhalí koronavírus aj chrípku. Pomôže bežným ľuďom aj zdravotníkom
<< predchádzajúci článok
Mestá a obce majú problém s túlavými psami, žiadajú zmenu neudržateľného stavu

Skupina Hex si zaspomína na speváka Ďuďa špeciálnymi koncertmi - diskusné fórum čitateľov