Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

12. júna 2019

Skupina Radiohead zverejnila raritný materiál z albumu OK ComputerSkupina Radiohead, ilustračné foto.Zdieľať
Skupina Radiohead, ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 12. júna (TASR) - Britská rocková skupina Radiohead prekazila zámer vydierača tým, že zverejnila 18 hodín hudby, nahranej počas prípravy svojho klasického albumu OK Computer z roku 1997. Informovala o tom v utorok stanica BBC.


Záznamy zo skúšok boli údajne odcudzené minulý týždeň, pričom hackeri požadovali 150.000 dolárov ako "výkupné". Skupina však namiesto toho zverejnila inkriminované záznamy v celej dĺžke, pričom zisk z ich predaja pôjde na podporu aktivistickej skupiny Extinction Rebellion.

OK Computer je všeobecne považovaný za majstrovské dielo tejto skupiny z anglického mesta Abingdon-on-Thames a podľa BBC predstavuje veľký pokrok v oblasti zvuku od jeho predchodcu The Bends. Záznamy skúšok odhaľujú namáhavú prácu skupiny

Medzi "pokladmi" sú 12-minútová verzia skladby Paranoid Android, demoverzia skladby Karma Police a desiatky nezverejnených či nedokončených skladieb. Kolekcia obsahuje aj viacero záznamov "strateného singlu" Lift, ktorý skupina nezaradila na platňu OK Computer, pretože skladby bola "príliš hymnická".

Prvý disk sa začína prvotnou verziou skladby Exit Music, vtedy nazvanou Poison, s odlišným textom. Hoci sa táto skladba dostala na deluxe verziu predmetného albumu, fanúšikovia tvrdia, že alternatívna verzia týchto "uniknutých" záznamov je "pravdepodobne tou definitívnou verziou".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Termíny udeľovania Oscarov v rokoch 2021 a 2022 budú posunuté
<< predchádzajúci článok
Festival Dolce Vitaj prináša antickú poému v punkovej verzii

Skupina Radiohead zverejnila raritný materiál z albumu OK Computer - diskusné fórum čitateľov