Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. mája 2008

Skupina Veslári vyhrala šesť európskych hudobných cienKošická country skupina Veslári (v zahraničí známa ako Peter & The Rowers) s lídrom Petrom Dulom dosiahla v zahraničnom meradle výnimočný úspech, keď sa jej pri udeľovaní ECMA Awards (výročné Európske ceny country hudby) podarilo získať až šesť hlavných cien.Zdieľať
Ceny - Najlepší country umelec, Najlepšia skladba, Najlepšia skupina, Objav roka, Európsky umelec roka, Najlepšia európska skladba od dnešného dňa patria Veslárom. Aj napriek faktu, že slovenská country scéna nie je veľmi rozšírená, skupina zaznamenala viacero úspechov v Európe a v zámorí. Peter Dula momentálne boduje v USA so svojím duetom s americkou country hviezdou Joeom Diffiem. Hudobník už dostal aj pozvanie na prestížny country festival v americkom Nashville.

Rodina a priatelia Petra Dulu zároveň prosia všetkých ľudí, ktorí by dokázali Petrovi Dulovi, bojujúcom v súčasnosti po náročnej operácii a liečbe so zákernou rakovinou, pomôcť aspoň symbolickou sumou peňazí na účet 0081862832/0900, založený na meno Petrovej mamy Anastázie Dulovej. Bližšie informácie sú dostupné na jeho MySpace.com stránke.

Agentúru SITA o tom informovala agentúra Camille.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AUREL: Ceny hudobnej akadémie rozdajú v utorok v divadle West
<< predchádzajúci článok
Ladislav Chudík oslávi dnes narodeniny v Divadle v podpalubí