Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. januára 2010

Skvelý Pľuščenko, Reitmayer 24. a nepostúpilRuský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko ukázal svoje umenie aj v krátkom programe na majstrovstvách Európy v Tallinne a pred štvrtkovými voľnými jazdami suverénne vedie. ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


TALLINN 20. januára (WEBNOVINY) - Ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko ukázal svoje umenie aj v krátkom programe na majstrovstvách Európy v Tallinne a pred štvrtkovými voľnými jazdami suverénne vedie. Slovák Peter Reitmayer obsadil v krátkom programe 24. miesto a pri svojej premiére na vrcholnom seniorskom medzinárodnom podujatí nepostúpil do voľných jázd medzi dvadsiatku najlepších. Ak by sa súťažilo podľa starých pravidiel šampionátu, vo štvrtok by šestnásťročný Reitmayer medzi najlepšími nechýbal.

Pľuščenko za svoj krátky program na hudbu Concierto de Aranjuez od Joaquina Rodriga dostal 91,30 bodu, čo je najvyššia hodnota v histórii na medzinárodnej súťaži. Na nedávnych majstrovstvách Ruska v Petrohrade mu rozhodcovia udelili až 100,09 bodu a vtedy prekonal jeho doterajší svetový rekord zo ZOH 2006 v Turíne (90,66). Dvadsaťsedemročný zverenec Alexeja Mišina je na najlepšej ceste vybojovať pri návrate na súťažný ľad po takmer štyroch rokoch svoj štvrtý titul majstra Európy. Pľuščenko pred štvrtkovými voľnými jazdami vedie o 2,75 bodu pred Francúzom Brianom Joubertom, tretí je ďalší zástupca krajiny galského kohúta Yannick Ponsero. V mimoriadne kvalitnej súťaži je zatiaľ tesne za stupňami pre najlepších Čech Michal Březina. Jeho krajan a majster Európy spred dvoch rokov je až ôsmy. Ďalší z navrátilcov na medzinárodný ľad, dvojnásobný majster sveta Stéphane Lambiel predviedol piaty najlepší krátky program.

Slovák Peter Reitmayer dostal za svoju jazdu na hudbu Tango De Roxanne z filmu Moulin Rouge 51,35 bodu, čo stačilo na konečnú 24. priečku. Šestnásťročný člen ŠKP Bratislava zaostal za svojím najlepším výkonom (55,65) z majstrovstiev sveta juniorov 2009 o vyše 4 body.

Výsledky - majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní v Tallinne:
Muži - poradie po krátkom programe: 1. Jevgenij Pľuščenko (Rus.) 91,30 bodu, 2. Brian Joubert (Fr.) 88,55, 3. Yannick Ponsero (Fr.) 82,40, 4. Michal Březina (ČR) 79,60, 5. Stéphane Lambiel (Švajč.) 77,75, 6. Alban Preaubert (Fr.) 76,37, 7. Samuel Contesti (Tal.) 75,90, 8. Tomáš Verner (ČR) 72,75, ... 24. Peter Reitmayer (SR) 51,35

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heidfeld adeptom na miesto v kokpite Renaultu
<< predchádzajúci článok
SR jedinou stredoeurópskou zastávkou Pohára FIFA

Skvelý Pľuščenko, Reitmayer 24. a nepostúpil - diskusné fórum čitateľov