06. januára 2011

Slalom v Záhrebe pre Švéda Myhrera, Kostelič druhý

Švéd Andre Myhrer sa stal víťazom štvrtkového slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v chorvátskom Záhrebe. Myhrer poskočil zo štvrtého miesta po 1. kole až k ...

bez nazvu Andre MyhrerFoto: SITA/AP ZÁHREB 6. januára (WEBNOVINY) - Švéd Andre Myhrer sa stal víťazom štvrtkového slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v chorvátskom Záhrebe. Myhrer poskočil zo štvrtého miesta po 1. kole až k celkovému triumfu, ktorý je pre neho druhým slalomovým v pretekoch SP v kariére. Druhú priečku obsadil s odstupom 10 stotín sekundy domáci matador Ivica Kostelič, ktorý skončil na rodnom svahu tretíkrát v rade tesne pod vrcholom. Tretie miesto si vybojoval Švéd Mattias Hargin (+0,36), ktorý poskočil z 30. miesta po 1. kole prvýkrát v kariére až na stupne víťazov. Úradujúci olympijský víťaz Talian Giuliano Razzoli, ktorý bol po 1. kole najrýchlejší a zároveň v Záhrebe obhajoval víťazstvo spred roka, skončil napokon štvrtý. Na čele slalomového poradia SP 2010/11 je Švéd Myhrer, celkovo v boji o veľký krištáľový glóbus zostal lídrom Rakúšan Michael Walchhofer.

Výsledky:

Slalom mužov (1+2. kolo): 1. Andre Myhrer (Švéd.) 1:52,74 min, 2. Ivica Kostelič (Chor.) +0,10, 3. Mattias Hargin (Švéd.) +0,36, 4. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,40, 5. Cristian Deville (Tal.) +0,65, 6. Ted Ligety (USA) +0,73, 7. Julien Lizeroux (Fr.) +1,00, 8. Reinfried Herbst (Rak.) +1,02, 9. Manfred Moelgg (Tal.) +1,08, 10. Benjamin Raich (Rak.) +1,09.

KHL: Góly Stümpela a Štrbáka, 28. asistencia Demitru