Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. januára 2022

Slalom žien z Flachau presunuli do SchladminguRakúski organizátori museli zmeniť pôvodné dejisko, keďže v regióne je sedemdňová incidencia prípadov ochorenia COVID-19 cez 7600.Zdieľať
Slalom žien z Flachau presunuli do Schladmingu

Nočný slalom Svetového pohára alpských lyžiarok, ktorý sa mal uskutočniť v utorok 11. januára vo Flachau, presunuli do Schladmingu. Dátum a čas (18/20.45) zostávajú rovnaké.


Rakúski organizátori museli zmeniť pôvodné dejisko, keďže v regióne je sedemdňová incidencia prípadov ochorenia COVID-19 cez 7600. "Pre veľký počet koronavírusových infekcií sme sa rozhodli zobrať odporúčanie úradov spolkovej krajiny Salzbursko veľmi vážne a vo Flachau sa preteky konať nebudú," citoval zo stanoviska ÖSV portál ORF. Slovenka Petra Vlhová na prestížnom podujatí triumfovala v rokoch 2019 a 2020, vlani skončila štvrtá.

Rakúsky lyžiarsky zväz (ÖSV) a Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) následne hľadali náhradné dejisko a rozhodli sa pre Schladming, kde sa každý rok na strmom svahu Planai koná najprestížnejší nočný slalom mužov.

Lyžiarky sa cez víkend 8. a 9. januára predstavia v obrovskom slalome a slalome v Kranjskej Gore. Takisto slovinskí organizátori museli hľadať náhradné dejisko, v Maribore by sa nemohlo súťažiť pre nepriaznivé snehové podmienky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stav MMA bojovníka Štrbáka je po infarkte stabilizovaný
<< predchádzajúci článok
Kouč Manchestru City Pep Guardiola skončil s koronavírusom v izolácii, rovnako aj jeho asistent