Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2023

Slová ministra Šimka o návrate do doby Kaliňáka vzbudili v Matovičovi hrôzu (video)Minister vnútra Ivan Šimko by mal vysvetliť svoj status na sociálnej sieti, v ktorom konštatuje, že polícia patrí pod kontrolu politiky. Vyzval ho k tomu v utorok jeho predchodcaZdieľať
snimka obrazovky 2023 07 04 133401 676x446 4.7.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Ivan Šimko by mal vysvetliť svoj status na sociálnej sieti, v ktorom konštatuje, že polícia patrí pod kontrolu politiky. Vyzval ho k tomu v utorok jeho predchodca Roman Mikulec a líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič.


Dvojici poslancom sa konkrétne nepáčila časť v ktorej minister napísal „Nie priatelia. Žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú. Patria pod kontrolu politiky".

Kontrola politickej moci


Podľa ministra musí byť donucovacia moc štátu pod účinnou kontrolou politickej moci. Ak si politická moc prestane plniť danú úlohu, strach z polície môže byť podľa ministra nakoniec väčší ako z kriminálnikov. „Naozaj sa pýtam pána ministra Šimka, či zaspal pred dvadsiatimi rokmi," povedal v tejto súvislosti Mikulec.

Zároveň spomenul viaceré prípady zneužívania bezpečnostných zložiek politikmi, ktoré podľa neho vyústili napríklad do únosu Michala Kováča ml., vraždy Róberta Remiáša alebo vraždy Jána Kuciaka. Rozviazanie rúk polícii za posledné roky podľa Mikulca na druhej strane aj zvýšilo jej dôveryhodnosť.

Zneužívaná polícia


A tento status pána ministra vnútra nám teraz hovorí, že polícia sa má vrátiť do rúk politikov. Že sa má vrátiť do čias, keď politici rozhodovali nechutným spôsobom o tom, ako má byť polícia zneužívaná?" spýtal sa Mikulec.

Matovič v tejto súvislosti povedal, že slová ministra v ňom vzbudzujú hrôzu. „Priamo minister vnútra hovorí, že sa máme vrátiť do doby Roberta Kaliňáka, lebo presne toto tvrdil Robert Kaliňák," povedal Matovič s tým, že súdny človek takéto niečo nemôže povedať.

„Policajti sa majú vrátiť pod vplyv politiky a my sa máme starať len o to, aby tí politici boli dobrí. Však to sú hlúposti," vyhlásil Matovič. Doplnil, že minister vnútra dĺži verejnosti vysvetlenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Slová ministra Šimka o návrate do doby Kaliňáka vzbudili v Matovičovi hrôzu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sankcie robia Rusko silnejším, odkázal Putin a podporil obchodné dohody v miestnych menách
<< predchádzajúci článok
Stoltenberg ostáva na čele NATO, vo funkcii bude ešte rok