16. decembra 2011

Slováci budú hrať po prehre s Bielorusmi len o tretie miesto

O triumfe Bieloruska rozhodol v predĺžení útočník Demagin.

slovensko v priprave pokorilo bielorusk KLAGENFURT 16. decembra Slovenská hokejová reprezentácia neuspela vo svojom prvom vystúpení na medzinárodnom turnaji o Rakúsky pohár v Klagenfurte, keď v piatok popoludní prehrala s výberom Bieloruska 1:2 po predĺžení.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka začali dobre, ale postupne prevzali iniciatívu Bielorusi a v 10. min otvoril skóre Andrej Stepanov, ktorý poslal puk za chrbát brankára Lašáka po prihrávke Meleška.

V poslednej minúte I. tretiny vyrovnal v presilovej hre Radivojevič. Vo väčšej časti II. tretiny mali Slováci prevahu, ale Mezina neprekonali. V treťom dejstve mal najväčšiu šancu obranca Stehlík, puk z jeho hokejky však skončil na žŕdke bieloruskej bránky. Keďže obaja brankári napokon do uplynutia riadneho času už neinkasovali, muselo sa predlžovať. Hneď v prvej minúte nadstavenia rozhodol o triumfe Bieloruska Demagin.

Bielorusi sa v sobotňajšom finále o 20.15 h stretnú s víťazom zápasu Rakúsko - Švajčiarsko (piatok, 20.15 h), Slováci nastúpia o 16.45 h v súboji o 3. miesto.

Výsledok - piatok:

Slovensko - Bielorusko 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Radivojevič (Cibák) - 10. Stepanov (Meleško, Denisov), 61. Demagin
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Falkner, Potocan - Podlesnik, Trattnig (všetci Rak.), 650 divákov

Slovensko: Lašák - Starosta, Stehlík, Kudroč, Sersen, V. Mihálik, J. Tabaček, Ďaloga, Švarný - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa - Bartovič, Bližňák, Š. Ružička - Michel Miklík, J. Mikúš, Marcel Haščák - Dravecký, Lušňák, M. Bakoš

Bielorusko: Mezin - Denisov, Stasenko, Kosťučenok, Goroško, Antonov, Baško, Černok - Demagin, Kaľužnyj, Konstantin Koľcov - Kovyršin, Michaľov, Kulakov - Meleško, Stas, Stepanov - Pavlovič, Kitarov, Drozd - Dudko

I. tretina

Už v úvodných sekundách mal možnosť skórovať Marcel Hossa, ale z ľavého kruhu iba "vyprášil" Mezinove betóny.

Vzápätí hrali Slováci presilovú hru, v nej však vážnejšie súpera neohrozili. V 5. min mal na druhej strane Lašák veľa práce s Demaginovou strelou, no skóre sa naďalej nemenilo.

Pri vylúčení Starostu mohli skórovať Bielorusi, ale Juraj Mikúš odpálil puk poskakujúci v Lašákovom bránkovisku. Prvý gól stretnutia dosiahol v 10. min Andrej Stepanov, ktorý poslal puk za chrbát Lašáka po prihrávke Meleška - 0:1. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa hra prelievala zo strany na stranu bez výraznejších šancí. Ešte pred prvou sirénou však zverenci trénera Vůjteka vyrovnali, keď pri vylúčení Kosťučenoka poslal odrazený puk za chrbát Mezina útočník Radivojevič.

II. tretina

Od úvodu II. tretiny Slováci "zavreli" súpera a pätnásť minút dobýjali jeho bránku - bezvýsledne. Na brankárovi Mezinovi postupne pohoreli Ružička, Mikúš, Starosta, J. Tabaček, Ďaloga aj Marcel Hossa. V závere druhej dvadsaťminútovky nastrelil v presilovke žŕdku Denisov a vzápätí ani na dvakrát neuspel Kitarov.

III. tretina a predĺženie

V 44. min vystrelil od modrej obranca Stehlík, ale jeho pokus skončil iba na hornej žŕdke bránky Bieloruska. To bolo na dlhé minúty všetko. V 55. min trafil v presilovke Kaľužnyj vonkajšiu konštrukciu Lašákovej svätyne. O dve minúty neskôr Lašáka v skrumáži neprekonali Baško ani Demagin.

Hneď v prvej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Bieloruska útočník Demagin, ktorý prekonal ležiaceho slovenského brankára.

Hlasy:

Vladimír Vůjtek (tréner SR)
: "V prvej tretine sme sa hľadali, bolo to také rozhárané, nedarilo sa nám kombinovať. V druhej časti náš výkon výrazne stúpol, bola to naša najlepšia tretina. V poslednom dejstve to bol boj o víťazstvo. V predĺžení boli Bielorusi šťastnejším tímom."

Milan Bartovič (útočník a kapitán SR): "Je to škoda. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Ak by nám tam padli nejaké góly, tak by sa hra trochu upokojila a z našej strany by to bolo lepšie. Je to hokej a nemôžeme stále víťaziť."

Ján Lašák (brankár SR): "Nehrali sme zle, mali sme v treťom dejstve jednu veľkú šancu, z takých príležitostí musíme dávať gól. Súper to ´dokopal´ na 2:1, mali sme vyhrať. Hralo sa v komornej atmosfére, vtedy sa hrá ťažko. Podmienky sú hrozné, ale rovnaké pre oboch."

Branko Radivojevič (útočník a autor jediného gólu SR): "S jedným gólom nezvíťazíme. Mali sme veľa dobrých šancí, ale Mezin bol najlepším hráčom súpera. Škoda, že po prvom góle sme naňho nenašli recept."