Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2006

Slováci sa otočili doľava, píše britský denník The TimesSlovenskí voliči odmietli vládu, ktorá presadzovala voľný trh a zmenila svoju krajinu na jednu z najúspešnejších v strednej Európe. V komentári k slovenským parlamentným voľbám to píše ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí voliči odmietli vládu, ktorá presadzovala voľný trh a zmenila svoju krajinu na jednu z najúspešnejších v strednej Európe. V komentári k slovenským parlamentným voľbám to píše britský denník The Times. "Znechutení vysokou nezamestnanosťou a rozširujúcou sa priepasťou medzi bohatými a chudobnými, (slovenskí voliči) využili víkendové voľby na zosadenie Mikuláša Dzurindu, najdlhšie slúžiaceho premiéra v regióne, obdivovaného západnými investormi," píše denník.

Víťaza volieb Roberta Fica jeho súperi v predvolebnej kampani "opisovali ako boľševika a zúrivého populistu", pripomína britský denník. Veľkou otázkou pre investorov teraz je, či Fico dodrží svoje sľuby a zruší 19-percentnú rovnú daň, ktorá je podľa The Times "jedným z pilierov ozdravenia slovenskej ekonomiky". "Najskôr zo všetkého však musí Fico vytvoriť funkčnú koalíciu, a jeho možnosti sú obmedzené," uzatvárajú The Times.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lesný požiar v Arizone viedol k evakuácii stoviek domov
<< predchádzajúci článok
Preferenčné hlasy pomohli Kataríne Tóthovej do parlamentu

Slováci sa otočili doľava, píše britský denník The Times - diskusné fórum čitateľov

Slováci sa otočili doľava,...19.6. 9:11:19