19. mája 2014

Slováci si vo štvrťfinále nezahrajú, nádej im vzali Francúzi

Slovenská reprezentácia už nemá šancu postúpiť do štvrťfinále 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku. Definitívnu "stopku" v snahe o prienik medzi okteto najlepších tímov na ...

ms v hokeji 2014 MINSK 19. mája (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentácia už nemá šancu postúpiť do štvrťfinále 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku. Definitívnu "stopku" v snahe o prienik medzi okteto najlepších tímov na svetovom šampionáte vystavilo zverencom trénera Vladimíra Vůjtka pondelkové víťazstvo Francúzska nad Dánskom 6:2, ktorým sa krajina "galského kohúta" prebojovala do štvrťfinále.

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

Slováci sa síce prípadným utorkovým triumfom nad Dánskom (začiatok o 15.45 h SELČ) môžu bodovo dotiahnuť na tretích Francúzov či štvrtých Čechov, no s oboma súpermi na MS 2014 prehrali, a preto ich v tabuľke A-skupiny nemôžu predstihnúť. Na čele sú pätnásťbodové výbery Kanady a Švédska. Slovenskému družstvu sa nepodarilo postúpiť do štvrťfinále prvýkrát od domáceho šampionátu v roku 2011.

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.