02. januára 2015

Slováci začali Yellow Cup tesnou prehrou s domácimi Švajčiarmi 29:31

Na snímke tréner Slovenska Zoltán Heister (uprostred) so svojimi zverencami, archívna snímka Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Winterthur 2. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári prehrali v otváracom dueli 43. ročníka turnaja Yellow Cup vo Winterthure s domácim Švajčiarskom 29:31. Zverenci trénera Zoltána Heistera sa na tradičnom podujatí ešte stretnú v sobotu s Tuniskom (18.00 h) a v nedeľu s obhajcom prvenstva Bieloruskom (13.30 h).

Priebeh zápasu:

Slováci začali aktívne a rýchlo viedli 3:0, súper ale na konci 9. minúty vyrovnal na 4:4. Oba tímy sa potom striedali vo vedení, Švajčiari odskočili po štvrťhodine hry na 8:6 vo svoj prospech. Záver prvého polčasu ale patril hosťom, v drese ktorých sa strelecky darilo Rábekovi, Szücsovi i Volenticsovi, a do kabín išli s dvojgólovým náskokom.

Helvéti hneď po zmene strán vyrovnali a v 36. minúte sa po góle z celého ihriska ujali vedenia 20:19. O šesť minút neskôr to už bolo 24:21 z pohľadu domácich. Štvrťhodinu pred koncom znížil Hruščák na 24:25 a Rábek svojim ôsmym presným zásahom vyrovnal v 48. minúte na 26:26. V dramatickej koncovke sa ale dostali do tesného náskoku Švajčiari (30:28 v 55. minúte) a ten si do záverečného hvizdu postrážili.

Yellow Cup 2015 - prvý deň:

Švajčiarsko - Slovensko 31:29 (16:18)

Zostava a góly SR:Paul, Putera - T. Urban 3, Szücs 6, Rábek 8/2, Petro 2, Hruščák 3, Volentics 2, Pekár, Masica, Briatka 2, Slaninka 1, Mikéci 1, Kysel, Zechmeister 1/1, Sivák

Rozhodovali: Rieber, Baumgart (obaja Nem.), vylúčenia: 3:5, 7m hody: 4/4 - 5/3, 500 divákov