Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2009

Slovák dostal za zneužitie a vraždu malého chlapca v ČR doživotieČeský súd v piatok odsúdil Slováka Antonína Nováka na doživotie za sexuálne zneužitie a vraždu deväťročného Jakuba z Havlíčkovho Brodu. Novák, ktorý je podľa znalcov homosexuálny ...Zdieľať
HRADEC KRÁLOVÉ 20. februára (WEBNOVINY) - Český súd v piatok odsúdil Slováka Antonína Nováka na doživotie za sexuálne zneužitie a vraždu deväťročného Jakuba z Havlíčkovho Brodu. Novák, ktorý je podľa znalcov homosexuálny pedofil, sa k vražde priznal a rodine chlapca sa ospravedlnil. "U Nováka sú splnené podmienky na doživotie," povedala súdu prokurátorka Hana Flídrová, ktorá odporučila jeho izoláciu od spoločnosti, pretože u neho neexistuje šanca na nápravu. Nováka, ktorý je slovenský občan, tiež môžu vyhostiť z ČR.


Novák vylákal v máji minulého roku malého Jakuba k sebe na ubytovňu, kde ho sexuálne zneužil. Potom ho odviedol za mesto, zavraždil a telo ukryl. Polícia ho našla až po niekoľkých týždňoch. Podľa žalobkyne si počínal premyslene a chlapcovi nedal šancu prežiť, preto si zasluhuje najvyšší trest. Novákov obhajca Rudolf Fori poukázal na poľahčujúce okolnosti, najmä na priznanie viny, spoluprácu s vyšetrovateľmi a vyjadrenie ľútosti, na výšku trestu to však vplyv nemalo.

Novák bol v roku 2000 na Slovensku odsúdený za sexuálne zneužívanie detí na štyri a pol roka väzenia. Súd mu tiež uložil ústavnú liečbu, neskôr ho preradili do ambulantnej. Novák je podľa svojho obhajcu ochotný podstúpiť kastráciu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre chrípku zákaz návštev v liptovských nemocniciach
<< predchádzajúci článok
Silné sneženie ochromilo dopravu v Srbsku a Bulharsku

Slovák dostal za zneužitie a vraždu malého chlapca v ČR doživotie - diskusné fórum čitateľov