Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. januára 2016

Slovák je hitom internetu, bol jediným cestujúcim v lietadleLinka na ostrov Bocaray býva väčšinou do značnej miery obsadená, takže Slovák mal naozaj nezvyčajné šťastie.Zdieľať
Slovák je hitom internetu, bol jediným cestujúcim v lietadle

 

Letieť súkromným lietadlom za cenu letenky v turistickej triede. Čosi podobné sa pošťastilo Slovákovi Alexandrovi Simonovi, keď si okrem neho nikto iný nekúpil letenku na spoj Philippine Airlines z Manily na exotický ostrov Bocaray.

Cestujúci v lietadle sa pred letom obvykle obávajú, či neďaleko nich nebude plakať dieťa alebo či nebudú mať nedostatok miesta - a sú radi, ak vedľa nich ostane voľné sedadlo. Dvadsaťosemročného slovenského cestovateľského bloggera

Alexandra Simona, ktorý v súčasnosti žije v rakúskom Ischgli, na letisku v Manile však čakalo obrovské prekvapenie.
"Keď som prišiel na letisko, začul som z reproduktora: 'Pán Alexander Simon, dostavte sa prosím na informácie'. Slečna mi tam vysvetlila, že nemusím čakať dve hodiny na nasledujúci let, pretože o pol hodiny štartujeme - pričom budem jediným cestujúcim. Nemohol som tomu uveriť. Myslel som, že sa mi sníva. Keď som nastupoval do lietadla, uvedomil som si, že toto je naozaj veľká vec. Veď som ani nemusel stáť v rade," povedal britskému denníku Daily Mail.

 

Podľa letušky je táto linka väčšinou do značnej miery obsadená, takže Slovák mal naozaj nezvyčajné šťastie. "Bol to vskutku nezabudnuteľný zážitok: letieť na jeden z najkrajších ostrovov na svete - a navyše sám, ako nejaká superstar," poznamenal vášnivý cestovateľ, ktorý z letu dvojmotorovým turbovrtuľovým lietadlom zverejnil triapolminútové video na YouTube.Urobil tak ešte vlani vo februári, avšak svetovým hitom sa stalo až teraz, keď ho zdieľala stránka Digg. "Toto je moje lietadlo. Nikto tu nie je," hovorí na videu. Neskôr pózuje s pilotmi: "Toto je moje súkromné lietadlo." Bocaray je malý ostrov ležiaci približne 300 kilometrov južne od filipínskeho hlavného mesta Manila. Jeho štvorkilometrovú Bielu pláž bedekre často označujú za jednu z najkrajších na svete.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Policajti chytajú drony do siete iným dronom (12. 12. 2015)
 Foto: Čo ľudia nevymyslia....Pozrite sa na neuveriteľné nápady (20. 10. 2015)
 Video: Úžasné plávanie s veľrybami (14. 10. 2015)
 Vtipné video: Vydržíte sa nesmiať? (5. 10. 2015)
 Video: Toto famózne vystúpenie ženy popiera fyzikálne zákony (4. 10. 2015)
 Video: Muž našiel pod dlaždicami chodníka hrozný nález (2. 10. 2015)
 Video: Britský Talent v úžase: Takéto vystúpenie ešte nevideli (30. 9. 2015)
 Pozrite si roztomilé video, ktoré vám zlepší deň (30. 9. 2015)
 Vtipné video: Nevydarené skoky do vody! (18. 8. 2015)
 Video: Masáž na Filipínach je len pre odvážnych, trúfli by ste si? (2. 7. 2015)nasledujúci článok >>
Video: Zabavte doma deti jednoduchými hrami
<< predchádzajúci článok
Tvorbu básnika Milana Richtera ocenili aj v Ázii