Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

21. februára 2014

Slovak Point je druhá zlatá pre Slovensko, vraví člen MOV Pere MiróSlovak Point je Vaša druhá zlatá medaila, konštatoval v piatok v Soči jeden z najvplyvnejších olympijských funkcionárov.Zdieľať
Soči 21. februára (TASR) - Slovak Point je Vaša druhá zlatá medaila, konštatoval v piatok v Soči jeden z najvplyvnejších olympijských funkcionárov.

Priestory Slovak Pointu na železničnej stanici Adler na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 6. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Španiel Pere Miró je člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a jeho riaditeľ pre národné olympijské výbory a olympijskú solidaritu. V zariadení pre slovenskú olympijskú misiu v Soči sa spolu s ďalšími členmi oddelenia stretol s vedením výpravy a nešetril komplimentmi.

Hostiacu delegáciu viedol generálny sekretár Slovenského olympijského výboru (SOV) Jozef Liba a pre TASR konštatoval: "Stretávania na takejto priateľskej úrovni sme začali v roku 2002 na zimných hrách v Sal Lake City. Kooperácia je už roky vynikajúca, a preto sa z toho vyvinula tradícia. Nikde inde počas hier nechodia v takom počte a veľmi sa im u nás páči. Na Slovak Pointe vyzdvihli jeho pridanú hodnotu aj v jeho názve, slovíčko 'bod' im imponovalo. Pán Miró povedal, že tento point je druhá zlatá medaila pre Slovensko."

Priestory Slovak Pointu na železničnej stanici Adler na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 6. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok


Manažmentu pokračovateľa "Slovenských domov" sa pred zriadením "pointu" i počas jeho prevádzky podarilo niekoľko husárskych kúskov. Keďže priestory sú situované na železničnej stanici, ešte v deň otvorenia ZOH bolo počuť miestami príliš hlučné hlásenia o vlakoch.

"Následne sme situáciu vyriešili. Pracovali sme na tom tvrdo, ale vybavili sme špeciálne povolenie, aby mohli nad nami vypnúť reproduktor," zdôraznila pre TASR manažérka Slovak Pointu Sandra Miklášová. Pripomenula, že zariadenie navštevoval aj slovenský prezident Ivan Gašparovič: "To boli teda iné opatrenia... Neustále sme museli niečo nahlasovať. Boli tu aj obranné zložky so psami, samozrejme aj páni od ochrany verejných činiteľov a pred tým, ako sem prezident prišiel, si dvadsať rôznych špecialistov prešlo všetky kúty. Potrpia si na jasné inštrukcie a vtedy to bolo dosť zložité. Každých päť minút otázky, ale dopadlo to dobre, vzťahy s políciu sú výborné."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Szczesny si gestom po vylúčení pohneval Arsenal
<< predchádzajúci článok
Pozitívny test mala údajne biatlonistka Sachenbacherová-Stehleová

Slovak Point je druhá zlatá pre Slovensko, vraví člen MOV Pere Miró - diskusné fórum čitateľov