Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2010

Slovákom sa nepozdávajú kauzy financovania SDKÚ a SmeruVäčšina Slovákov hodnotí vyšetrovanie podozrení okolo financovania SDKÚ-DS i okolo financovania Smeru-SD kriticky. Inštitút pre verejné otázky sa 1 038 ...Zdieľať
dzurinda fico Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Väčšina Slovákov hodnotí vyšetrovanie podozrení okolo financovania SDKÚ-DS i okolo financovania Smeru-SD kriticky. Inštitút pre verejné otázky sa 1 038 dospelých Slovákov od 3. do 9. novembra pýtal, či sú spokojní s priebehom vyšetrovania týchto káuz, keďže generálny prokurátor má na stole viacero nedoriešených prípadov. Nespokojných s vyšetrovaním financovania SDKÚ-DS je 57 percent respondentov a nespokojných s vyšetrovaním financovania Smeru-SD 54 percent. Kladné hodnotenie bolo v oboch prípadoch zriedkavé, len dvanásť respektíve trinásť percent. Takmer tretinu respondentov priebeh vyšetrovania týchto prípadov nezaujíma. Informácie agentúre SITA poskytla Zora Bútorová z Inštitútu pre verejné otázky.

Najkritickejší názor na priebeh vyšetrovania podozrení okolo financovania SDKÚ-DS majú prívrženci dnešnej opozície - SNS asi tri štvrtiny opýtaných a spomedzi priaznivcov Smeru-SD a Mosta-Híd asi dve tretiny. Na druhej strane prívrženci SDKÚ-DS prejavujú nespokojnosť zriedkavejšie, kritických bolo 47 percent. Pri hodnotení priebehu vyšetrovania podozrení okolo financovania Smeru-SD sú zase najzhovievavejší práve priaznivci tejto strany, rovnako 47 percent kritických hlasov, kým prívrženci strán súčasnej vládnej koalície, sú kritickejší, najmä z radov SaS a Mosta-Híd - okolo dvoch tretín opýtaných.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko podľa MMF porastie zhruba 4-percentným tempom
<< predchádzajúci článok
Petržalka pozastavila vydávanie parkovacích miest

Slovákom sa nepozdávajú kauzy financovania SDKÚ a Smeru - diskusné fórum čitateľov