Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2021

Slovákom zostávajú na sčítanie už len tri dni, kontaktné miesta majú posilnené prevádzkové hodinyŠtatistický úrad SR apeluje na obyvateľov, aby sa zapojili doZdieľať
gettyimages 1265905314 676x448 11.6.2021 (Webnoviny.sk) - Štatistický úrad SR apeluje na obyvateľov, aby sa zapojili do Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SOBD) 2021. Ako informovala hovorkyňa pre SOBD 2021 Jasmína Stauder, čas majú do 13. júna.


Po danom termíne nebude žiadna dodatočná možnosť. Podotkla, že do posledného dňa si môžu obyvatelia objednať bezplatnú službu – asistenta k sebe domov. Urobiť tak môžu aj v nedeľu 13. júna ráno.

Stauder priblížila, že kontaktné miesta po celom Slovensku majú posilnené prevádzkové hodiny. „Kontaktné miesto sa nevzťahuje na trvalý pobyt, preto obyvateľ môže využiť ktorékoľvek a kdekoľvek v SR. Mnohé kontaktné miesta sú zriadené priamo v nákupných centrách,“ doplnila.

Nachádzajú sa aj na mestskom alebo miestnom úrade. Zoznam kontaktných miest je zverejnený na stránke www.scitanie.sk v sekcii kontakty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovákom zostávajú na sčítanie už len tri dni, kontaktné miesta majú posilnené prevádzkové hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínsky rover si urobil na Marse selfie, NASA dúfa v skoré zozbieranie prvých vzoriek (foto)
<< predchádzajúci článok
Nový projekt učí ľudí, ako nevytvárať odpad v prírode