20. marca 2007

Slovan porazil Zvolen 10:1

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 10:1 (3:0, 4:1, 3:0) - stav série 3:0 Góly: 1. Srdínko (Ľ. Hurtaj, Hreus), 6. Kuľha ...

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 10:1 (3:0, 4:1, 3:0) - stav série 3:0

Góly: 1. Srdínko (Ľ. Hurtaj, Hreus), 6. Kuľha (Uram), 18. Ľ. Pištek, 27. Uram (Hreus), 30. Ľ. Hurtaj, 31. Kukumberg (Uram, Pavlas), 37. Kukumberg (Kuľha, Uram), 47. Kuľha (Kukumberg), 56. Vorel (Ľ. Pištek, J. Sýkora), 57. Pavlas (Kuľha) - 40. Kopecký (J. Čierny)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország, J. Konc - Mášik, Halecký, 7463 divákov (vypredané)

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, M. Hruška, Devečka, Huba, od 21. min Hančák Sersen - Lažo, Hreus, Ľ. Hurtaj - Uram, Kukumberg, Kuľha - Vorel, Ľ. Pištek, J. Sýkora - od 21. min Baček, Češík, Gráčik

Zvolen: Šimonovič (30. Polc) - Babka, Štork, L. Čierny, Dlouhý, Priechodský, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, J. Čierny - Majeský, Gašpar, T. Škvaridlo - Kubenko, L. Jurík, Paciga

Zvolenčania zatiaľ v semifinálovej sérii strelili za 180 minút iba dva góly, zatiaľ čo Slovan sedemnásť.

Slovanisti začali dôležitý tretí zápas série veľmi dobre a diváci, ktorí si nechali príchod na štadión až na poslednú chvíľu, určite nevideli prvý a pravdepodobne ani druhý gól. Skóre otvoril už po 26 sekundách strelou od modrej obranca Srdínko a v 6. min upravil na 2:0 najlepší strelec "belasých" v tohtosezónnom play off Kuľha. V prvej časti mali nejaké šance aj Zvolenčania, no Jozef Čierny a ani Dlouhý svoje príležitosti nevyužili. V 18. min zvýšil už na hrozivých 3:0 po blafáku Pištek a hostia tak odchádzali do šatní s myšlienkou, čo najlepšie sa pripraviť na ďalší vývoj zápasu. Definitívny zlom prišiel v čase od 26. do 31. min. Najprv nevyužili zverenci trénera Svozila závar pred Hovim v presilovej hre a z nasledujúceho protiútoku trafil unikajúci Uram ľavý horný roh Šimonovičovej bránky. V 30. min pokračoval v premieňaní samostatných únikov kapitán Hurtaj, ktorý vyhnal z bránky Šimonoviča - 5:0, a striedajúceho Polca prestrelil už po 33 sekundách Kukumberg. V 37. min zvýšil ten istý hráč už na 7:0 a plné hľadisko si čoraz viac pýtalo vytúženú "desiatku". V poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky sa konečne presadili aj hostia, keď po 24 sekundách využil početnú výhodu Kopecký. V 47. min sa po druhý raz presadil aj Kuľha, ktorý využil vyhraté vhadzovanie Kukumberga. V III. tretine potvrdil vynikajúcu formu domáci gólman, ktorý zneškodnil v 50. min nájazd Pacigu a o dve minúty v oslabení aj dorážku Cibuľu. Na rozdiel jediného presného zásahu priblížil desiatku bekhendom v 56. min Vorel a o minútu želanie divákov naplnil Pavlas - 10:1. Zvolenčania zatiaľ v semifinálovej sérii strelili za 180 minút iba dva góly, zatiaľ čo Slovan sedemnásť.