24hod.sk    Šport    Futbal

14. novembra 2005

Slovan sa doťahuje na Košice

II. futbalová liga pokračovala cez víkend zápasmi kompletného 16. kola.

V 1. polčase mali v Zlatých Moravciach hernú prevahu favorizovaní Košičania. Po zmene strán si však domáci vypracovali niekoľko gólových príležitostí, z ktorých jednu premenil v 69. min Chren a postaral sa o prekvapujúce víťazstvo svojho tímu. Chemici zo Šale mohli rozhodnúť zápas so Sencom už v prvej polhodine, ale Simonides a Vyskoč strieľali tesne vedľa. Na druhej strane dostal Moughfire hlavičkou svojich do vedenia. Päť minút pred koncom Awudu poistil víťazstvo hostí, ktoré v nadstavenom čase stihol Dékány iba skorigovať. V Dunajskej Strede mali viac z hry domáci a vďaka Olejníkovi zvíťazili nad trnavským béčkom najtesnejším rozdielom. Lučenčania v Šariši príjemne prekvapili a už po štvrťhodine hry viedli 2:0. Domácich povzbudil gól Šama, no na druhej strane strelil tretí gól Lučenca Pečalka. V závere vsietili Prešovčania ešte raz, no na zisk čo i len bodu to bolo málo. Zápas medzi Humenným a Báčom bol v jednoznačnej réžii východniarov, ktorí po dobrom výkone uštedrili súperovi štvorgólovú nádielku. V stretnutí Rimavskej Soboty s Podbrezovou si oba tímy vypracovali viaceré šance, v koncovke sa však na oboch stranách hráči presadili iba raz a mužstvá si body podelili. Slovan vsietil Lipanom prvý gól v 21. min, rozhodca ho však neuznal. Z vedenia sa tak belasí tešili až v 38. min, keď sa z hranice šestnástky tečovanou strelou presadil kapitán Polgár. V 75. min síce Jacko spoza šestnástky vyrovnal, no o 5 minút ho napodobnil Kalmán a stanovil konečné skóre na 2:1. V dobrom zápase v Michalovciach mali východniari výraznú prevahu a nitriansku rezervu prevýšili z každej stránky. Gólovo sa presadili až po prestávke, keď v rozpätí štyroch minút dali dva góly, ktoré im zabezpečili tri body. (bb, SITA)

Michalovce - Nitra B 2:0 (0:0), góly: 48. Miroslav Tóth, 52. Šafranko, ŽK: 10. Martin Tóth, 15. Michal Farkaš, 90. Pavol Farkaš (všetci Nitra B), rozhodovali: Valášek - Klačko, Klovanič, 1 290 divákov.
Šaľa - Senec 1:2 (0:1), góly: 90.+ Dékány - 38. Moughfire, 85. Awudu, ŽK: 9. Vyskoč, 74. Mikla - 9. Rožník, 35. Angelovič, 39. Anane, 58. Takáč, rozhodovali: Olšiak - Ádam, Brendza, 1 098 divákov.
Dunajská Streda - Trnava B 1:0 (1:0), gól: 43. Olejník, ŽK: 50. Domík, 59. Buka - 15. Gašparík, 75. Juhász, rozhodovali: Bereník - Likavský, Jankovič, 174 divákov.
Prešov - Lučenec 2:3 (1:2), góly: 31. Šamo, 70. Gegič - 17. Peter Ďurica, 24. Balaško, 66. Pečalka, ŽK: 3. Viazanko, 62. Andraščík, 88. Trančík - 34. Csányi, 49. Kamendy, 52. Ilko, 53. Balaško, 74. Pečalka, rozhodovali: Šimon - Palušák, Cuninka, 894 divákov.
Humenné - Báč 4:0 (2:0), góly: 1. Hanc, 22. Tomko, 52. Jakubovič (vl.), 87. R. Tomčák, ŽK: 36. Hanc, rozhodovali: Michlian - Fajčík,
M. Cuninka, 780 divákov.
Rimavská Sobota - Podbrezová 1:1 (1:0) - hralo sa v Revúcej, góly: 16. Miklas - 90. Kucka, ŽK: 26. Hrabáč, 41. Miklas, 53. Kubinec - 19. Breznánik, rozhodovali: Richtárik - Gocník, Kružliak, 614 divákov.
Slovan - Lipany 2:1 (1:0), góly: 38. Polgár, 80. Kalmán - 55. Jacko, ŽK: 34. Štieber (Lipany), rozhodovali: Samotný - Sluk, Kubica, 1 712 divákov.
Zlaté Moravce - Košice 1:0 (0:0), gól: 69. Chren, ŽK: 40. Greguška, 58. Piaček - 16. Piatka, 50. Bicák, 74. R. Kráľ, rozhodovali: Kačenga - Tabiš, Vician, 1 200 divákov.

1. Košice 16 11 3 2 39:8 36
  2. Slovan 16 10 4 2 25:16 34
  3. Šaľa 16 10 3 3 30:15 33
  4. Senec 16 10 1 5 36:22 31
  5. Lučenec 16 8 4 4 20:15 28
  6.Prešov 16 8 3 5 22:14 27
  7. Michalovce 16 8 3 5 26:19 27
  8. Rim.Sobota 16 7 4 5 15:14 25