17. apríla 2016

Slovan v Senici nezaváhal, vyhral 1:3

Na snímke vľavo Šimon Šmehýl (Senica) a vpravo hráč Jakub Podaný (Slovan) počas zápasu 27. kola Fortuna ligy FK Senica - ŠK Slovan Bratislava v Senici 17. apríla 2016.

Na snímke vľavo Šimon Šmehýl (Senica) a vpravo hráč Jakub Podaný (Slovan) počas zápasu 27. kola Fortuna ligy FK Senica – ŠK Slovan Bratislava v Senici 17. apríla 2016. Foto: TASR/Martin Palkovič

Senica 17. apríla (TASR) - Diváci videli prvý strelecký pokus zápasu až v 17. minúte. Loptu si prebral pred pokutovým územím Kubík, ale Šullovu bránu prestrelil. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci. K spätnej prihrávke sa na hranici šestnástky dostal Dolný, ale jeho prízemnú strelu z prvej zblokovala hosťujúca obrana na roh. Hneď vzápätí sa dostali do protiútoku "belasí", výborným návratom im však zabránil v zakončení senický kapitán Hušek.

V 25. minúte udrelo pred domácou bránou. K centru z ľavej strany sa dostal osamotený Zreľák a z 10 metrov nezaváhal. Okamžite po rozohrávke fauloval Saláta v nebezpečnej vzdialenosti a Leškov priamy kop vytiahol Mucha zázračne na roh. V 31. minúte zmaril dobrým vybehnutím domáci brankár Šulla črtajúcu sa šancu Zreľáka. V 38. minúte sa rútil sám na Muchu Jakub Hromada, ale gólman Slovana zachránil. Favorit zápasu rozhodne v prvom polčase nebol lepším mužstvom, väčšina hry sa odvíjala medzi pokutovými územiami. Gólové šance mali paradoxne najmä domáci, brankár Mucha však dvomi skvelými zákrokmi zabránil Seničanom skórovať. Hostia preto odchádzali do šatní s najtesnejším náskokom.

V 52. minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu a loptu po Kubíkovom sklepnutí poslal do odkrytej senickej bránky Saláta. O osem minút neskôr sa k strele z asi 18 metrov odhodlal Dolný, ale aj jeho pokus zneškodnil dobre chytajúci brankár Slovana. V 70. min sa ocitli vo veľkej šanci hosťujúci hráči, ktorí ani na dvakrát nedokázali prekonať ležiaceho Šullu. Ten najskôr výborným zákrokom vypichol Crnkičovi loptu a následne ten istý hráč váhal pred prázdnou bránou, až kým Hladík neodvrátil na roh. V 71. minúte sa konečne presadili aj Seničania, keď Leško krížnou strelou do pravého horného rohu rozvlnil sieť a znížil na 1:2. V 79. min sa dostal hosťujúci Simovič k strele z hranice šestnástky, ale jeho pokus tesne minul hornú tyč domácej brány. Domáci vycítili na konci zápasu príležitosť na vyrovnanie a začali sa viac tlačiť pred Muchovu bránu. Z ich snahy však rezultovala len slabá strela Komaru v 86. minúte, na center Dolného nik nedosiahol a z protiútoku prišiel trest. Slovanisti v prečíslení vyšachovali obranu Záhorákov a Crnkič stanovil konečný výsledok zápasu.

FK Senica - Slovan Bratislava 1:3 (0:1)
Góly: 71. Leško - 25. Zreľák, 52. Saláta, 89. Crnkič Rozhodoval: Glova. 1432 divákov.