07. augusta 2011

Slovan vyhral nad Spartakom 2:1

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)

spartak Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 4. kolo:

Góly: 8. Halenár, 69. Guédé - 73. Koubský, ŽK: 36. Bagayoko - 37. Koubský, rozhodovali: Vnuk - E. Weiss, Lieskovský, 5486 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had - Guédé, Kladrubský - Milinkovič (57. Čikoš), Žofčák (79. Grendel), Halenár (87. Kordič) - Šebo
Trnava: Raška - P. Čarnota, Koubský, Diallo, Ľ. Hanzel - Karhan, M. Kaščák - R. Procházka, M. Vyskočil, Bicák (70. Ciprys) - Tomaček (86. Malcharek)

V poradí 119. derby medzi Slovanom a Trnavou sa začalo podľa želania priaznivcov "belasých". V 8. min Halenár využil zaváhanie stredu hosťujúcej obrany, dostal sa k odrazenej lopte a otvoril skóre stretnutia. O sedem minút neskôr brankár Spartaka Raška vyrazil loptu, ktorá priamo z rohového kopu smerovala pod hornú žrď jeho bránky. Na druhej strane Bicák v 20. min nedostihol krížnu prihrávku, ktorá preletela popred Putnockého bránku. O minútu neskôr Kladrubský z 20 m prízemnou strelou vyskúšal pozornosť brankára Trnavy. V 23. min Tomaček nacentroval vysokú loptu pred bránku Slovana, ktorú Guédé odvrátil na rohový kop. V tejto časti hry to bol väčšinou súboj kanoniera hostí s brankárom Putnockým, z ktorého vychádzal víťazne gólman Slovana. V 26. min Procházka delovkou prestrelil Putnockého, jeho lopta však skončila mimo bránky. Na konci prvej polhodiny stretnutia rozhodca Vnuk nepotrestal faul na Bicáka v pokutovom území domácich, nechal pokračovať v hre. Putnocký sa po vysokých Tomačekových centroch v daždi trikrát zapotil v rozpätí od 31. do 33. min. Na druhej strane v 37. min Halenár z 30 m tesne prestrelil bránku Trnavy. Dve minúty pred koncom prvého polčasu vybojoval loptu Karhan, no Tomačekova strela tesne minula bránku domácich. V úplnom závere prvého dejstva sa pokúšal prekonať domáceho gólmana Vyskočil.

Úroveň druhého polčasu poznačil hustý lejak, ktorý sťažil pohyb hráčom na ihrisku. Po hodine hry sa opäť predviedol Tomaček, ktorý zo 40 m takmer prekvapil Putnockého. V 68. min sa hosťujúci Procházka ocitol v sľubnej situácii, domáci brankár však v poslednej chvíli zachránil. O dve minúty neskôr sa striedajúci Čikoš presadil v pokutovom území hostí, spätnou prihrávkou našiel Guédého, ktorý strelou ku vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. V 73. min Diallo zachránil pred nabiehajúcim Šebom, ktorého presnou prihrávkou v pokutovom území hľadal Guédé. O dve minúty neskôr Koubský využil štandardnú situáciu Spartaka a hlavičkou znížil náskok Slovana na rozdiel jedného gólu. Skóre zápasu mohol upraviť v 84. min Šebo, ktorý úplne voľný hlavičkoval do priestoru medzi tri žrde trnavskej bránky, pohotový Diallo však zastúpil na bránkovej čiare spoluhráča Rašku. V úplnom závere stretnutia mohol Guédé pridať svoj druhý gól, ale jeho strela z hranice pokutového územia tesne minula bránku Trnavčanov.

Hlasy:
Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Som veľmi rád, že chlapci zabojovali, aj keď herne to z našej strany nebolo optimálne. Diváci videli solídny ligový futbal, ktorý si zaslúžil väčšiu kulisu, ale návštevu určite ovplyvnilo aj počasie. Som spokojný s bojovnosťou kolektívu i mojím víťazným vstupom do Slovana."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Videli sme zaujímavý zápas, v ktorom sa menilo počasie i držanie lopty. Vstup do súboja sme mali aktívny, častejšie sme mali loptu na kopačkách, ale prakticky z ničoho sme dostali gól. Napriek tomu chlapcov za I. polčas chválim, už tradične veľmi dobrý zápas odohral Miro Karhan. Po obrátke sme chceli využiť zmenu vetra, ale, bohužiaľ, inkasovali sme druhý gól. Dali sme už iba jeden, a keď navyše Procházka nevyužil svoju šancu, neodvážame si ani bod."