03. decembra 2008

Slovan z Ufy so šesťgólovou prehrou

Slovenský hokejový tím HC Slovan Bratislava prehral v stredajšom stretnutí 6. kola C-skupiny Ligy majstrov na ľade ruského mužstva Salavat Julajev Ufa vysoko 2:8 a v konečnom účtovaní obsadil posledné ...

UFA 3. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový tím HC Slovan Bratislava prehral v stredajšom stretnutí 6. kola C-skupiny Ligy majstrov na ľade ruského mužstva Salavat Julajev Ufa vysoko 2:8 a v konečnom účtovaní obsadil posledné tretie miesto. Postup do semifinále prestížnej súťaže si vybojovala ruská Ufa, 2. priečku obsadili zásluhou lepšieho skóre zo vzájomných stetnutí hráči Českých Budějovíc. Slovan bol Ufe vyrovnaným súperom iba v I. tretine, v druhom dejstve na ľade domáci doslova kraľovali a v tretej časti sa duel už len dohrával Skóre zápasu otvoril v 4. min center prvej formácie domácich Medvedev, no o tri minúty neskôr vyrovnal Hujsa. V druhom dejstve poslal Slovan do vedenia Vaic, ale potom v priebehu piatich minút strelila Ufa štyri góly. Dvakrát sa presadil Sidjakov a po jednom góle pridali Mikeska a Perežogin. V záverečnej časti hry skórovali ešte na domácej strane Taraťuchin, Čermák a Kutejkin. Výsledok: Salavat Julajev Ufa (Rus.) - HC Slovan Bratislava 8:2 (1:1, 4:1, 3:0) Góly: 4. Medvedev (Proškin, Perežogin), 25. Sidjakin, 27. Mikeska (Antipov, Kutejkin), 30. Perežogin (Radulov, Medvedev), 31. Sidjakin (Nurtdinov), 53. Taraťuchin (Tverdovskij, Nurtdinov), 55. Čermák, 58. Kutejkin (Mikeska) - 7. Hujsa (Hruška, Kuľha), 25. Vaic (Lažo, Kropáč) Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Christer Lärking, Patrick Sjöberg - Peter Sabelström, Jimmy Dahmen (všetci Švéd.), 8292 divákov