04. augusta 2010

Slovenky po prehre so Švédkami o 9. - 12. miesto

Slovenské basketbalové juniorky prehrali vo svojom záverečnom zápase v osemfinálovej E-skupine na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Spišskej ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 4. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové juniorky prehrali vo svojom záverečnom zápase v osemfinálovej E-skupine na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Spišskej Novej Vsi so Švédskom o dva body 57:59. Výsledok znamená, že do štvrťfinále šampionátu postúpili Švédky, Slovenky budú hrať v skupine o 9. až 12. miesto. V záverečnom zápase stredajšieho programu E-skupiny sa stretnú doteraz stopercentné Španielky s

Výsledok:

Osemfinálová E-skupina:
Slovensko - Švédsko 57:59 (16:16, 10:21, 18:13, 13:9)
850 divákov
Slovensko: Kissová 18, Páleníková 16, Domiterová 9, Brádňanská 2, Hruščáková 0 (Oroszová 12, Bartánusová 0, Firkaľová 0, Števove 0)
Švédsko: Abdiová 20, Zahuiová 16, Kabenganová 9, Hakimová 8, Fontaineová 2 (A. Nyströmová 4, Perssonová 0, E. Nyströmová 0)

Skóre zápasu otvorila nádhernou trojkou Domiterová a zdalo sa, že v skvelej atmosfére spišskonovoveskej športovej haly to bude výborné naštartovanie slovenského družstva. To až do stavu 16:12 hralo naozaj vynikajúco. Potom však Švédky výrazne pritvrdili obranu, to dievčatá v slovenských dresoch poriadne vyviedlo z rytmu a prišla neuveriteľná 14-bodová šnúra severaniek prerušená iba klaksónom oddeľujúcim prvú a druhú štvrtinu. Úvodnú trojminútovku druhej štvrtiny prehrali Slovenky 0:10 a Švédky sa dostali na koňa. Zverenkám trénera Martina Pospíšila absolútne nevychádzala streľba trestných hodov, nepremenili ich 11 a práve o toľko prehrali prvý polčas - 26:37.

Druhý polčas začali domáce basketbalistky dvoma úspešnými pokusmi spoza trojkového oblúka a zrazu boli opäť súperkám na dosah. Tribúny ich vytrvalo hnali dopredu. Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny prehrávali už iba o dva body 41:43. Posledné momenty tejto časti zápasu však opäť patrili Švédkam, ktoré ju síce prehrali 13:18, ale stále mali šesť bodov navrch. Záverečná desaťminútovka bola predovšetkým obrovským obojstranným bojom. Päťdesiatdva sekúnd pred koncom sa Slovenkám podarilo vyrovnať na 57:57. Posledné slovo však patrili severankám, ktoré sa nakoniec tešili z najtesnejšieho víťazstva a postupu medzi elitnú osmičku.